За словами юриста, найбільша загроза цього законопроекту – «це те, що вона (автори – Ред.) не дають в проекті поняття, що значить «пропагує», тобто що власне вкладається в це слово».
Розкладай пояснює, що у Кримінальному Кодексі є лише одна стаття (ст. 436 ККУ), де «трохи краще» розписане поняття «пропаганда»: йдеться про пропаганду війни, «і там пояснюється, що це публічні заклики».
«А в ту статтю, в яку вони хочуть вносити зміни, – це стаття 300 ККУ (зокрема, забороняє розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, нетерпимість, дискримінацію), – там цього роз’яснення немає. Це означає, що в принципі ця категорія стає оціночною», – зазначив юрист.
«Як будь-яка оцінка – хто краще доведе, той і буде правий. А очевидно, що це будуть правоохоронні органи», – наголосив він.
«Тому, я вважаю, що це так само небезпечний законопроект, як і закон про наклеп», – заявив Розкладай.
Експерт наголошує, що у законодавців «немає законної мети втручатися в діяльність ЗМІ».
«Якщо автори вважають, що в нас засилля продукції, де пропагуються нетрадиційні сексуальні орієнтації, то це можна робити через етичні, моральні впливи, але точно не через закон», – зазначив Розкладай.
Юрист також зауважив, що закон про заборону пропагування гомосексуалізму може досить серйозно вплинути на ринок. «Досить багато навіть класичних фільмів можна буде підвести під це», – зазначив він.
Нагадаємо, Верховна Рада 2 жовтня ухвалила в першому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)». Ним пропонується заборонити пропаганду гомосексуалізму та встановити кримінальну відповідальність за порушення цієї заборони.
У пояснювальній записці до цього законопроекту автори, зокрема, зазначили: «свобода слова, яка лежить в основі діяльності ЗМІ, повинна бути обмежена шляхом встановлення відповідних заборон у законодавстві України. Умовами для встановлення таких заборон у законодавстві є зловживання свободою слова з боку ЗМІ».
Відхилити даний законопроект Раду закликала Amnesty International. Раніше із проханням зняти з розгляду цей проект закону до українського парламенту зверталася міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.
Нагадаємо також, що 2 жовтня під тиском журналістів і громадськості Рада скасувала прийнятий раніше у першому читанні проект закону, який уводить кримінальну відповідальність за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини. Однак у Партії регіонів збираються повернутися до розгляду цього закону про наклеп.