НОВИНИ

Регіонал переконує, що до "наклепу" не повертатимуться

Народний депутат від Партії регіонів, голова Комітету ВР з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України Володимир Макеєнко заявив, що до голосування законопроекту про наклеп не можна повернутися, якщо скасування його ухвалення в першому читанні підпише Володимир Литвин.

Про це депутат заявив, коментуючи заяву депутата Сергія Саса про те, що парламент нібито не скасував законопроект про наклеп і може в будь-який момент до нього повернутися.

«Всі прийняті парламентом закони або постанови повинен підписати спікер Верховної Ради. І я переконаний в тому, що рішення про скасування законопроекту про наклеп, яке парламент підтримав сьогодні вранці, спікер обов'язково підпише», - зазначив Макеєнко.

Він також підкреслив, що всі заяви представників опозиції про те, що парламент нібито не скасував законопроект про наклеп і може в будь-який момент до нього повернутися, - це всього лише спроби попіаритися.

За його словами, якщо у народного депутата виникають якісь питання по процедурі прийняття законопроектів, він повинен, в першу чергу, письмово звернутися до Комітету з питань Регламенту.

«Жодні заяви за процедурою сьогоднішнього голосування за скасування законопроекту про наклеп в комітет не надходили», - резюмував Володимир Макеєнко.

Нагадаємо, 2 жовтня Верховна Рада 349 голосами скасувала прийнятий раніше у першому читанні проект закону "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, що стосуються посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини".

У першому читанні законопроект був прийнятий 18 вересня.

Проект закону викликав критику з боку Єврокомісії, Ради Європи, ОБСЄ, громадських організацій та депутатів Європарламенту.

25 вересня стартувала Всеукраїнська акція протесту "Захисти своє право знати. Скажи ні закону про наклеп" проти ухвалення даного закону. Ряд українських ЗМІ вийшли з порожніми шпальтами.

У той же день Журавський зареєстрував проект постанови про скасування рішення парламенту про прийняття в першому читанні проекту закону про наклеп. Він підкреслив, що сподівається на підтримку з боку парламенту цієї постанови. При цьому він заявив, що залишається на тих же політичних позиціях і вважає давно назрілою необхідність посилення відповідальності за наклеп.

Джерела Тиждень.ua повідомили, що законодавчі зміни про кримінальну відповідальність за наклеп можуть бути прийняті після парламентських виборів. Під час бесіди співрозмовник Тиждень.ua наголосив, що після виборів законопроект буде проголосований «обов'язково».

Читайте також: Операція «Наклеп»: влада відволікає увагу суспільства

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.