НОВИНИ

ЄС закликає українську владу не поспішати із законом про наклеп

Європейський Союз закликає українську владу не поспішати із внесенням змін до Кримінального кодексу, спрямованими на криміналізацію відповідальності за посягання на честь і гідність людини, тим більше під час виборчої кампанії.

Як повідомили 20 вересня в Європейській комісії, в Брюсселі ознайомлені з інформацією про голосування в першому читанні за відповідні поправки.

«Негативна оцінка, надана відповідними експертами парламенту, дає нам підстави для стурбованості щодо можливої невідповідності (пропонованих поправок) із свободою висловлювань, так само як і з зобов'язаннями, взятими Україною перед Радою Європи», - заявили в Єврокомісії.

Єврокомісії також відомо, що ці поправки також будуть оцінені експертами ОБСЄ та Радою Європи на їх відповідність європейським стандартам.

«Ми очікуємо їх висновків, які повинні бути повністю прийняті до уваги (українською владою). У той же час, ми закликаємо українську владу не поспішати в цій делікатній справі, особливо під час повноцінної виборчої кампанії», - підкреслили в Єврокомісії.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла в першому читанні закон депутата від ПР Віталія Журавського, яким пропонує ввести до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів такі поняття, як «наклеп» та «образа». У доопрацьованому у вересні проекті закону відсутнє поняття «образа». Документом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею 145-1 «наклеп».

Читайте також: Закон про наклеп: переплюнути Росію і наздогнати Білорусь

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.