«По-перше, це зміна характеру опозиції (занепокоєння щодо праворадикального націоналізму деяких протестувальників)», – пише експерт.
Він зазначає, що на Заході побоюються, що легітимні демократичні угруповання активістів поглинули антидемократичні організації, які не згодні на жодні політичні компроміси.
«Такі страхи панують на Заході й щодо сирійської опозиції, яку починають заполоняти ісламістські екстремісти. Вочевидь, він не має жодного бажання підтримувати будь-яке угруповання, в Україні чи Сирії, далеке від західних демократичних цінностей», – зауважує Бініон.
По-друге, пише він, Захід турбує вартість потенційного пакета економічної допомоги, альтернативного фінансовим пропозиціям Москви Києву.
«У грудні експерти стверджували, що найближчим часом для виплати боргів Україні знадобиться щонайменше $10 млрд. Економічна ситуація на Заході поліпшується, але європейці не мають бажання виділяти українцям величезні кошти, особливо на тлі телесюжетів про вуличні баталії та запеклі сутички, що свідчать здебільшого про внутрішній характер боротьби між різними угрупованнями навколо культури, ідентичності та єдності країни», – зазначає Бініон.
По-третє, за словами експерта, Захід переймається загрозою масштабної конфронтації з Москвою.
«Росія розгорнула кампанію із засудження західного втручання і підтримки української опозиції, наполягаючи на нейтралітеті Кремля у справах України. На Заході знають, що Путін готовий відвойовувати Україну практично будь-якою ціною. Міністр закордонних справ РФ Сєрґєй Лавров не раз звинувачував Сполучені Штати у втручанні у зв’язку із зустрічами американських представників і дипломатів з протестувальниками та наданні матеріальної допомоги. Він закидає Заходу посилення напруженості в Україні – цей момент Москва могла б використати як привід для військового втручання під виглядом миротворчої місії», – зазначає британський публіцист.
Більше читайте у матеріалі «Страхи Заходу» у №7 «Українського тижня».