Український тиждень № 7 (327) від 13 лютого, 2014

Зміст номеру:
Ніщо так не розкладає армію, як перемир’я. Вже три тижні не летять у напрямку Печерська міцні напої імені голови Раднаркому СРСР, не горять шини, не беруться штурмом місцеві адміністрації.
Юрій Макаров 160
Політика
Дискусії довкола змін до Конституції переходять у практичну площину: мова про те, як їх ухвалити в парламенті, та про пошук необхідних голосів. Утім, час задуматися над загрозами, прихованими в Основному Законі 2004 року
Володимир Василенко 1
Світ
Незмінний голова Українсь­­кого союзу промисловців та підприємців, колишній прем’єр-міністр, депутат фракції ПР, член Комітету міжпарламентського співробітництва Україна – ЄС Анатолій Кінах цими днями задля переговорів із лобістською підприємницькою асо­ціацією BUSINESSEURO­PE від­відав Брюссель.
Сергій Воропаєв -4
Політика
Хто, як і коли федералізував Україну в минулому і які були наслідки
Леонід Залізняк 52
Політика
Нещодавно один із активістів, оповідаючи про схему розташування так званих правоохоронців на вулиці Грушевського, сказав, що справжній «Беркут» розставлений за першими рядами курсантів. Останні – це Богу духа винні молоденькі хлопці, яких, незважаючи на розпачливі протести матерів, насильно тримають на тріскучому морозі. А оці позаду – то вже вихована режимом маса антинародної злоби із, як додав цей активіст, порожніми очима. Ці порожні очі навіяли спогад про один епізод із мого ще «радянського» життя.
Лариса Крушельницька 66
Авторські колонки
Глибину розбіжностей між ЄС та США щодо України, про які заговорили після появи запису розмови помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд із послом в Україні Джеффрі Пайєттом, не варто перебільшувати.
Дмитро Потєхін 5
Авторські колонки
Американці хочуть, щоб Західна Європа звернула більшу увагу на хаос у її східних сусідів. Але США також не мають певності щодо подальших дій
Майкл Бініон 2
Світ
Валєрія Новодворская, засновниця й голова партії «Демократичний союз», публіцистка, журналістка, дисидентка і правозахисниця, підтримує протест українців не вперше.
Валерія Бурлакова 139
Політика
Політолог Надія Кравець: «Путін початку 2000-х років не є Путіним нинішньої декади»
Ганна Трегуб 8
Світ
В української кризи два обличчя: одне – персональне, друге – колективне.
Юрій Макаров 50
Авторські колонки
Тільки лінивий не каже сьогодні про різке падіння рейтингу нинішнього президента навіть у регіонах традиційної підтримки Партії регіонів та її беззмінного лідера. Однак невблаганні цифри останніх со­ціо­­­логічних досліджень свідчать, що свої 18–20% Янукович цілком зберіг.
Богдан Буткевич 19
Політика
За час свого існування ПР трансформувалася в квазіблок усіх провладних сил у країні. Ця риса й має визначити логіку її розпаду
Олександр Крамар 18
Політика
Політологи нервуються, дивуються й обурюються: в Україні політична криза, гострий суспільний конфлікт на межі громадянської війни, пахне дефолтом та економічним колапсом, а членство Партії регіонів, у якій багато мільярдерів і мультимільйонерів, поводиться якось напрочуд флегматично.
Ігор Лосєв 38
Авторські колонки
Понад 10 років тому автор цих рядків записав розлоге інтерв’ю з високопосадовцем одного з ключових економічних відомств. Тодішній президент Леонід Кучма саме перебував у лікарні, проте для чогось потелефонував цьому чиновникові під час нашої зустрічі, вже майже вночі (інтерв’ю почалося на кілька годин пізніше від призначеного часу).
Олександр Михельсон 17
Авторські колонки
Бідні люблять багатих, або овечки люблять вовків. Не логічно? А яка логіка в голосуванні бідних виборців Сходу та Півдня України за верхівку Партії регіонів, що є всуціль багатими – «до нєпрілічія» – на тлі шахтарських та інших промислових містечок чи поліських сіл, де вже немає навіть пошти, не кажучи про лікарню?
Василь Чепурний 21
Авторські колонки
Як стати регіоналом: практичні поради
Святослав Птіцин 2
Політика
Як діє бойкот товарів компаній, що належать представникам влади
Оксана Хмельовська 60
Суспільство
Тиждень дізнавався в нинішніх і колишніх членів Партії регіонів, чому вони стали партійцями
Вікторія Матола 2
Політика
У Маріїнському парку досі стоїть антимайдан. Там, на огородженій території, серед зеків, беркутівців та панорамних битв за бутерброди неодмінно знайдеться бодай кіль­­ка персонажів, які прийшли від щирого серця.
Валерія Бурлакова -48
Політика
Чим живуть нащадки регионалів
Валерія Бурлакова 134
VIP-хроніки
На маргінесі польської політики живе своїм життям ще одна, дружня до Росії, Партія регіонів
Ольга Ворожбит -14
Політика
Силовий протест і підпали держбудівель у Боснії свідчать про незгоду громадян терпіти мафіозну владу
Ярослав Пешек 12
Авторські колонки
Чи готова Німеччина до зовнішньої політики, відповідної її масштабам?
The Economist 12
Світ
Польща на крок ближче до власної ядерної енергетики
The Economist
Світ
Підрихтувати погані гени – це стає реальністю
The Economist 2
Світ
Про Лютневу революцію 1917-го кияни дізналися лише через день після повалення царської влади. Першим, хто надіслав до міста телеграму про зречення Ніколая ІІ, був депутат Державної думи від Києва Бубликов.
Ярослав Тинченко 6
Історія