НОВИНИ

У Росії пояснили, що "посадили" Януковича на фінансовий гачок за найжорсткішою процедурою

Росія завжди зможе вимагати повернення позики у $15 млрд від уряду України, оскільки надання цих коштів оформлене за найжорсткішими юридичними процедурами. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр РФ Ігорь Шувалов в інтерв'ю телеканалу «Россия 24».

 «Ця позика надана так, що у нас завжди будуть можливості вимагати від українського уряду погашення цієї позики, і (її оформлено) за найжорсткішими юридичними процедурами. Це не просто домовленість між двома Мінфінами, коли хтось щось комусь дав. Це оформлено за дуже жорсткою процедурою, і Росія свої права в юридичному плані забезпечила», - сказав Шувалов, відповідаючи на запитання про гарантії відмову України від угоди про асоціацію з ЄС після отримання $15 млрд.

Прогнозуючи поведінку влади України у майбутньому, Шувалов зауважив, що дії Росії заклали основу для створення позитивних відносин в українському суспільстві і владі для просування спільного порядку денного.

Шувалов підкреслив, що ці гроші не зайві для російської економіки.

«Гроші зайвими не бувають», - заявив він.

Шувалов також повідомив, що Росія з 2010 року пояснює українцям, як побудований Митний союз і які в ньому правила і норми діють.

За словами перший віце-прем'єра РФ, під час переговорів дуже часто російські парламентери чули, що економічне благополуччя України лежить у сфері співпраці з країнами Митного союзу і СНД, але очікування в українському суспільстві інші – люди хочуть зближення з Європою за стандартами життя і політичними стандартами.

При цьому Шувалов підкреслив, що українська сторона не могла пояснити, в чому сенс з економічної точки зору зближення з ЄС.

Нагадаємо, 17 грудня в Москві під керівництвом президентів Владіміра Путіна і Віктора Януковича відбулося засідання російсько-української міждержавної комісії. У результаті був підписаний пакет з 14 документів. Зокрема, російський Газпром і Нафтогаз України підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів. Доповнення передбачають, що Газпром щоквартально переглядатиме ціну на газ для України.

Російський уряд також розмістить частину свого Фонду національного добробуту в розмірі $ 15 млрд. у цінних паперах українського уряду.

Що тепер повинен Київ Путіну в обмін - сторони не повідомили.

Читайте також: Між стабільністю та інстинктом самозбереження. Янукович пішов назустріч проросійському лобі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.