Експерт: влада і КС граються з посадою спікера за правилами дворового футболу

11 Липня 2012, 17:59

За словами експерта, до кінця липня занадто мало часу, щоб Конституційний суд встиг розглянути звернення «регіоналів», оскільки в суді досить тривала процедура розгляду подань.

"Ми ж маємо справу з цим (з поданням депутатів – ред.), грубо кажучи, у середині липня. Серпень у КС – пора відпусток. Тоді просто не буде кому розглядати звернення депутатів", – сказав він. За словами експерта, зазвичай попередньо справа направляється радникам на опрацювання, що робить процедуру її проходження в КС досить довгою. "За місяць її пройти не дуже реалістично", – сказав він, наголосивши на тому, що, скоріше за все, суд продовжить розглядати подання вже з вересня.

Політолог не виключив, що КС, врешті-решт, може визнати неконституційною норму закону про регламент ВР, за якою спікер парламенту обирається та звільняється з посади шляхом таємного голосування, однак це, каже він, ні на що не вплине.

"Я можу погодитися з думкою, що КС підіграє Партії регіонів. Це єдиний можливий варіант як відмінити цю статтю Регламенту (про обрання спікера таємним голосуванням – ред.), визнати її недійсною", – зазначив він.

За його словами, якщо рішення КС буде саме таким, доцільно було б скасувати усі статті в законі, які дозволяють персональне таємне голосування в принципі. Однак, цього не станеться, незважаючи на суперечливе рішення КС, яке може бути.

"У нас в країні, на жаль, з якогось моменту вся влада стала сумнівно легітимною. У Києві немає влади, місцеві вибори затягнули на півроку всупереч Конституції. Продовжила свою каденцію Верховна Рада. В свій час КС відмінив конституційну реформу, цим самим зробив так, що з нашого життя випало 4 роки. Які наслідки можуть бути? Та ніяких. Це як у дворовому футболі – заграються", – сказав він.

Нагадаємо, після ухвалення 3 липня скандального "мовного" закону, наступного дня голова ВР Литвин і його заступник Томенко подали у відставку. 

4 липня Рада змінила процедуру обрання та звільнення спікера. Наступного дня 51 депутат від Партії Регіонів попросили  Конституційний Суд оцінити відповідність Конституції норм закону "Про регламент Верховної Ради України" у частині таємного голосування при призначенні й відкликанні голови парламенту.

Віце-спікер Микола Томенко переконаний, що нинішня влада змусить Конституційний суд створити всі умови для обрання "передвиборчого" голови Верховної Ради. 

У свою чергу спікер Володимир Литвин направив в КС лист, в якому зазначив, що  процедура обрання і звільнення голови парламенту не підпадає під юрисдикцію Конституційного суду.