За його словами, найбільший позитив у переговорному процесі спостерігався у травні-червні.
«Очевидні зрушення у переговорах спостерігалися в той час за заявами як європейців, так і української влади, навіть Януковича. Натомість нещодавно прозвучала заява Кожари чи показовою була інформація громадських організацій у Харкові, що законодавством заборонено лікувати Тимошенко за кордоном. Це – свідчення того, що та «партія війни» з Тимошенко, яка існує в українській владі, перейшла в певний наступ. І можливо їй вдалося вплинути на Януковича», – заявив політолог.
Вочевидь, як припускає Фесенко, в Європі також це помітили.
«Не виключаю, що в ЄС отримали такі тривожні сигнали, що Україна може не піти на компроміс в питання лікування Тимошенко за кордоном. І тому даний візит має зафіксувати: або отримати підтвердження цієї тривожної інформації, або спробувати і ще раз переконати Януковича чи інших впливових сьогодні осіб у владі, що все ж таки це питання буде ключовим у підписанні угоди з ЄС», – зазначив експерт, втім, додав, що візити Кокса і Кваснєвського вочевидь здійснюються за графіком.
Нагадаємо, Кокс і Кваснєвський стали спостерігачами від Європарламенту за судовими процесам над Юлією Тимошенко та почали роботу 11 червня 2012 року.
Мандат місії Європарламент продовжив до вересня.
Як відомо, останній візит місії в Україну 29 липня став шостим з початку року.