НОВИНИ

Німецький міністр нагадав Кожарі, що асоціація залежить від долі Тимошенко

Темпи зближення ЄС і України багато в чому будуть залежати від розвитку подій, пов'язаних з колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. Про це заявив у вівторок журналістам глава МЗС Німеччини Гідо Вестервелле.

За словами Вестервелле, Берлін вкрай зацікавлений у тому, щоб Україна підписала з ЄС Угоду про асоціацію протягом поточного року, однак для цього Києву потрібно вирішити ряд проблем, пов'язаних із правосуддям.

"Ми ясно давали зрозуміти, що Україні слід виконати низку зобов'язань з трьох аспектів. У двох з них ми бачимо значний прогрес. Але ми продовжуємо вести переговори в тому, що стосується третього аспекту, пов'язаного з проблемою вибіркового правосуддя", - зазначив Вестервелле .

Раніше Вестервелле повідомив, що між Україною та Німеччиною досі не досягнуто домовленості щодо можливого лікування Тимошенко у Берліні.

Нагадаємо, ряд пєвропейських політиків неодноразово наголошували на тому, що підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі залежить від справи екс-прем'єр-міністра.

Так, нещодавно міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкевічюс зазначав, що «питання Юлії Тимошенко в деяких країнах сприймають як символ». І, відповідно, від ставлення цих країн може залежати доля Асоціації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.