Експерт: справу Щербаня витягли, аби показати, що “київські” і “дніпропетровські” небезпечніші за “донецьких”

6 Квітня 2012, 12:46

За словами експерта, українська прокуратура "витягла" справу про убивство Євгена Щербаня тому, що діє за прикладом нерозвинених країн, де також жорстко переслідували політичну опозицію навішуванням подібних справ.  

"В тій же Латинській Америці, Південній Азії, як правило, опозиції приписують саме такі гріхи як нетрадиційна орієнтація, крадіжка грошей, убивство політичних опонентів за останні 150 років. "Донецькі" просто недосвідчені в управлінні авторитарним режимом. Але вони пропонують такі рішення, які відомі Європі за тими прикладами, які я навів", – сказав Небоженко.

Однак, на його думку, відкриття нових кримінальних справ не змінить думку Заходу про Юлію Тимошенко як про політичного ув’язненого, оскільки уже сформувалася думка про те, що саме з політичною метою колишній прем'єр сидить за гратами.

"Вони хочуть навішати більше справ на Тимошенко, Лазаренка, Турчинова, щоб на цьому фоні зробити менш жахливими страшні злочини 90-х років у Донецьку. Це ідеологічне замовлення по відбілюванню "своїх" і виконує прокуратура, – сказав експерт.

За його словами, новий проект «класового» винищення опозиції є цілеспрямованим, який не виник сам по собі. 

"Задача – показати, що "дніпропетровські" і "київські" більші бандити, ніж "донецькі". Раніше такого не було. Прокуратура ще кілька місяців тому була просто інструментом для економічного та політичного тиску на опозицію. Зараз вона виконує нову роль, класову. Думаю, це, безумовно, чийсь проект. "Донецькі" активно показують, що представники опозиції найнебезпечніші для суспільства. Авакова підібрали також за цим принципом. Тобто "харківські" небезпечніші за "донецьких". Зверніть увагу, що відбулося в Миколаєві (зґвалтування і убивство Оксани Макар – ред.). Хоча міліцейські дані свідчать, що подібних злочинів відбувається близько 20 за добу, чомусь саме у Миколаєві сталася ця гучна історія", – заявив політолог.

На думку Небоженка, абсолютно невипадково генпрокурор Віктор Пшонка вчора заявив про те, що за часів президентства Ющенка тодішньому прокурору Піскуну наказали закрити справу ЄЕСУ. Мовляв, Піскун зізнався у тиску з боку Ющенка.

"За якийсь час сам Пшонка зможе сказати, за аналогією з Ющенком, що президент змушував мене відкривати нову справу. Про це, можливо, розповість уже наступний за Пшонкою прокурор. Ось для чого був засвітлений механізм непідсудності прокурорів", – зазначив Небоженко.