«Московські угоди лишають Україні ще менше простору для маневрів у зовнішній та міжнародній політиці. Російський кредит і дешевший газ дозволять українській владі заморозити основні проблеми української економіки до виборів 2015 року, але це не є та підтримка, що може забезпечити економічне зростання», – заявив Конончук.
«Москва чудово розуміє, що позиція Києва як її візаві буде значно більш вразливою і хиткою у 2015 році через два фактори. Перший – українська економіка буде у ще гіршому стані, ніж сьогодні, оскільки кредит і дешевий газ – це лише тимчасова перевага до виборів, а після 2015-го Україні ймовірно будуть потрібні нові кредити. Другий – результат виборів може спровокувати серйозну політичну кризу. Відтак Москва вважає, що досягнути своєї головної мети щодо України, тобто бачити Київ у Євразійському Союзі, можна буде після виборів 2015 року. Це можна назвати «стратегічним вичікуванням», – зазначив експерт.
Як зазначив Конончук, «вже тепер зрозуміло, що Угода про асоціацію – це мертвий проект, принаймні до виборів, і що Янукович – не той лідер, який може дійсно інтегрувати країну в ЄС».
«Якщо Януковича буде переобрано у 2015-му – хоча за вільних і чесних виборів це майже «місія нездійсненна» – це означатиме відкладення проекту асоціації ще на довше, напевне до наступної зміни влади в Україні», – додав він.
«Якщо нинішня криза у стосунках України з ЄС продовжуватиметься і поглиблюватимуться – а це, на жаль, найімовірніший сценарій – це вплине і на програму Східного партнерства загалом. ЄС може спробувати підтримувати діалог з Києвом на якомусь рівні, але це напевне буде тільки дипломатична риторика без будь-якого серйозного змісту. Через свій геополітичний потенціал, площу і кількість населення, Україна є ключовою країною в політиці Східного партнерства», – зауважив він.