Експерт: Регіонали намагатимуться посадити у крісло спікера Мартинюка

11 Липня 2012, 13:15

"Думаю, у Партії регіонів намагатимуться головою Верховної Ради поставити Мартинюка", – сказав експерт. На його погляд, це єдиний реальний варіант розвитку подій, оскільки  кандидата від ПР не підтримає більшість.

"Хто за регіонала проголосує? Це питання. Якби у них (у ПР – Ред.) було 226 голосів, колізії б не було. Яка в цьому випадку може бути комбінація? Тільки Партія регіонів і КПУ. Іншої комбінації я не бачу", – заявив Дикань.

На його думку, теоретично більшість може спробувати посадити в крісло спікера когось з тушок, однак, навряд чи на це підуть. «Дорого, звичайно, але можна. За основу береться Партія регіонів і докуповуються окремі народні депутати. Якщо грошей не шкода, то чому б ні? Але, в принципі, це маловірогідна ситуація, дорого заради примарної справи», – додав він.

Нагадаємо, після ухвалення 3 липня скандального "мовного" закону, наступного дня голова ВР Литвин і його заступник Томенко подали у відставку. Якщо Литвин не відкличе свою заяву, за тиждень парламент матиме право обрати нового голову Верховної Ради

За інформацією ЗМІ, найбільші шанси очолити Раду має Іван Плющ. Натомість, на думку політолога Тараса Березовця, яку він озвучив в коментарі Тижнюнайвірогіднішими кандидатами на посаду спікера парламенту є глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов та нинішній віце-спікер комуніст Адам Мартинюк.