«Якби не було так званих «каруселей» та інших порушень, то, мені здається, на деяких дільницях він взагалі посів би перше місце», – зазначає Ганапольський.
На його думку, такий результат Прохорова став певним феноменом Росії.
«Щодо другого місця Прохорова проявився певний слов’янський феномен Росії. Ми вибираємо душею, найчастіше не читаємо виборчу програму. Хоча варто зауважити, що Прохоров написав свою програму. Вона – доцільна, збалансована, дуже цікава. Але я абсолютно впевнений, що максимум 2% від тих, хто за нього проголосував, читали її. А Владімір Владімірович Путін взагалі йшов без програми. За його словами, Росія повинна бути прекрасна, чудесна, мовляв, «Ми – за все хороше, проти всього поганого, а американців повинна чекати смерть». Це його програма. І взагалі найголовніше для Путіна – не давати конкретних обіцянок, тому що за них з нього можуть конкретно спитати. Тому він як Ісус ходить по воді. А відтак Прохоров зараз попав у пастку довіри до нього. Тобто у зв’язку з тим, що не було іншого кандидата, хтось, можливо, вибрав Прохорова за його привабливість, красу очей, через те, що в нього є гроші, хтось – у протестному голосуванні. Але він посів друге місце», – зазначає Ганапольський.
А тому після виборів у Прохорова, за словами експерта, є два шляхи.
«Або нічого не робити, і все зійде нанівець, або – усвідомити той кредит громадянської довіри, який, можливо, і не за його бажанням, впав на нього, і він повинен тягти його. Як на мене, він обере другий шлях», – додав він.
Крім цього, Ганапольський вважає, що це шанс для Прохова також «спростувати думку, що він – кремлівський проект».
Нагадаємо, за даними ЦВК Росії, під час виборів президента в Москві Владімір Путін набрав менше 50% голосів виборців. Друге місце посів Міхаіл Прохоров, який отримав близько 20%. Такий же його результат у Санкт-Петербурзі.
Як відомо, за попередніми даними, які оголосив глава ЦВК Владімір Чуров, президентом РФ обраний Владімір Путін з результатом 63,75% голосів виборців.
У виборах глави держави, якого вперше обрали на шість років, брали участь прем'єр-міністр Владімір Путін, лідер КПРФ Геннадій Зюганов, глава ЛДПР Владімір Жиріновскій, кандидат від «Справедливої Росії» Сєргєй Міронов і самовисуванець Міхаїл Прохоров.