Коментуючи озвучене на тлі погроз політичної та економічної ізоляції РФ у зв'язку з діями російської сторони в Криму рішення парламенту АРК, експерт висловив упевненість в його юридичній і політичній безперспективності.
"Чергове рішення про проведення референдуму в АРК, тепер уже про приєднання до РФ, не має юридичних наслідків: його проведення, як відомо, не передбачено Конституцією України, а закону про місцеві референдуми у нас немає", – нагадав він, наголосивши: "проводити референдум на окупованій території – це повний блеф".
"Очевидно також, що перенесення термінів призначеного раніше парламентом АРК на 30 березня референдуму про розширення повноважень автономії, свідчить, що РФ відчула слабкість своєї позиції в умовах ускладнення міжнародних контактів і ризиків їх подальшого "заморожування", – зазначив Сунгуровський.
"Кремль відчуває, що може не втримати ситуацію в АРК до 30 березня, тим більше, що 12 березня закінчується термін роботи місії ОБСЄ в Україні, і після її висновків блефувати буде складно. Тому квапляться", – пояснив він.
Коментуючи дії нової української влади в поточній ситуації, Сунгуровський сказав: "На жаль, Київ спізнюється катастрофічно: потрібні більш рішучі дії у правоохоронній сфері, інформаційній, політичній. Розвиток ситуації був передбачуваний".
Як повідомлялося, Верховна Рада Криму прийняла рішення про входження Автономної республіки Крим до складу Російської Федерації на правах суб'єкта РФ.
Крім цього, депутати ВР АРК вирішили 16 березня провести референдум про приєднання Криму до Росії.
У Держдумі РФ вже заявили, що готові розглянути законопроект про можливості приєднання Криму до Росії «наступного тижня».
Перший віце-прем'єр Криму Рустам Теміргалієв заявив, що рішення про вступ Криму до складу РФ набула чинності, референдум потрібен тільки для його підтвердження.
Нагадаємо, з 5 по 12 березня в Україні перебуває місія ОБСЄ у складі 40 спостерігачів з 21 країни ОБСЄ.