«Я думаю, що після провальної роботи Андрєєва наступний консул буде принаймні обережнішим у своїх висловлюваннях, на це всі сподіваються. Ні в кого немає натхнення провокувати конфлікти», – сказав Данилов.
«Андрєєв відрізнявся особливою ініціативою і енергією. Скандал з кримськими татарами – це лише один випадок, насправді українська громадськість пропустила конфлікт з російськими організаціями в Криму. Були вчинки, що в принципі неприпустимі як для дипломата – коли він ходив до українських чиновників зі списками осіб, з ким буде працювати, а з ким ні, щоб донести, мовляв, хто «правильні» росіяни», – зазначив він, додавши, що скоріше за все зіграла роль амбіцій чи позиції самого Андрєєва.
Крім цього, експерт зазначає, що, як правило, після таких скандалів, як з Андрєєвим, консули йдуть у відставку, в кращому випадку залишаються працювати лише в Москві.
«У будь-якому випадку у нього закінчувався термін перебування в Сімферополі і в Україні і його очікувала робота в центральному апараті на Смоленській площі в Москві. Я чув про те, що можливо він готує собі таким чином піти в політику. Хоча це зовсім різні стратегії і тактики поведінки… Наскільки це буде затребувано в РФ, адже на цьому полі здається вже достатньо людей… Скоро побачимо», – зазначив Данилов.
На запитання, чи можна припускати, що поведінка Андрєєва – це відображення централізованої політики РФ, чи все ж це його особисті амбіції, Данилов відповів:
«Якщо ми припустимо, що це не централізована політика – це означатиме колапс російської держави. Як на мене, випадок з Андрєєвим – це все таки виключення. Як правило, консули так чи інакше проводять політику держави, яку вони представляють. Інші випадки швидше виключення, ніж правило, а наскільки хто зацікавлений (у конфліктах. – Ред.) залежить від того, наскільки складається та чи інша політична кон’юнктура…», – зазначив він.
Нагадаємо, 17 травня у Сімферополі зі скандалом відбулася прем’єра фільму«Хайтарма», який вперше показав трагічну історію масової депортації кримських татар 1944 року. За дві години до показу фільму дев’ятьом ветеранам війни і товаришам по службі героя фільму, льотчика Аметхана Султана, генкнсул РФ в Криму наполегливо радив не відвідувати показ фільму. Зокрема, пояснив, що офіційно прийнятий факт наказу Сталіна про силове вивезення з Криму кримських татар наприкінці Другої світової війни суперечить історичній правді.
Згодом Андрєєв заявив: "Я щось нове зараз сказав? Мені не потрібні ваші поради. Все, що я сказав, це абсолютно офіційно. Запишіть і прокручуйте будь-якому кримському татарину. Моє слово і слово Росії мають лунати, повинно бути відомо, зокрема й моє інтерв'ю, для того, щоб правда про Велику Вітчизняну війну лунала… Це саме тематика зради".
Перший заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав владу заявити про небажаність перебування Андрєєва на території України у зв'язку з його висловлюваннями. Російське МЗС визнало некоректними висловлювання Андрєєва.
24 травня Генконсул РФ заявив про свою відставку.
А пізніше стало відомо, що новим генконсулом Росії у Криму стане В'ячеслав Свєтлічний.