НОВИНИ

Російське МЗС визнало некоректними висловлювання свого генконсула у Сімферополі

У Міністерстві закордонних справ Росії визнали "некоректними" висловлювання генконсула РФ в Сімферополі Владіміра Андрєєва щодо кримьських татар. Про це йдеться в коментарі департаменту інформації і друку міністерства.

У МЗС РФ зазначили, що російська сторона "розуміє реакцію на деякі, скажемо прямо, некоректні формулювання, використані російським представником без належного урахування чутливого питання, що вимагає в будь-якій ситуації виключно зваженого підходу".

"Переконані, що святкові заходи, які відбулися днями в Севастополі, присвячені Дню Перемоги та 230-річчю Чорноморського Флоту, в яких поряд з ветеранами Великої Вітчизняної війни, громадянами України та Росії всіх національностей взяли участь глави парламентів двох братніх країн, показали, що духовне єднання і глибоке взаєморозуміння, що живлять наше добросусідство, залишаються домінантами в російсько-українських відносинах", - зазначили в МЗС Росії.

У міністерстві також зазначили, що в роки війни проти фашистських загарбників воювали і "доблесні сини кримсько-татарського народу, які в одному ряду з представниками інших національностей кували нашу спільну перемогу".

Нагадаємо, у Сімферополі 17 травня зі скандалом відбулася прем’єра фільму «Хайтарма» , який вперше показав трагічну історію масової депортації кримських татар 1944 року. За дві години до показу фільму дев’ятьом ветеранам війни і товаришам по службі героя фільму, льотчика Аметхана Султана, генкнсул РФ в Криму наполегливо радив не відвідувати показ фільму. Зокрема, пояснив, що офіційно прийнятий факт наказу Сталіна про силове вивезення з Криму кримських татар наприкінці Другої світової війни суперечить історичній правді.

Згодом Андрєєв  заявив: "Я щось нове зараз сказав? Мені не потрібні ваші поради. Все, що я сказав, це абсолютно офіційно. Запишіть і прокручуйте будь-якому кримському татарину. Моє слово і слово Росії мають лунати, повинно бути відомо, зокрема й моє інтерв'ю, для того, щоб правда про Велику Вітчизняну війну лунала... Це саме тематика зради".

Перший заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав владу заявити про небажаність перебування Андрєєва на території України у зв'язку з його висловлюваннями.

МЗС викликало старшого радника посольства РФ в Україні Віктора Ліхачова та висловило сподівання, що озвучена думка генконсула не збігається з офіціною позицією Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.