НОВИНИ

Скандальний Генконсул Росії у Криму заявив про свою відставку

Генконсул РФ у Сімферополі Владімір Андрєєв заявив, що не погоджується із заявою МЗС Росії з приводу його висловлювань щодо кримських татар, і ухвалив рішення піти з посади.

«Я залишаюся при своїй думці, і при кожному слові своєї думки. А заяву МЗС розцінюю як безпорадне, дурне і безпринципне позорище МЗС Росії. Вони виправдовуються за те, що я не говорив і, навпаки, не підтримують мене в тих позиціях, від яких відступати ніяк не можна. І взагалі за такі заяви треба карати всіх, хто їх пише, і хто дозволяє їх публікувати», – наголосив він.

На запитання про те, чи не є його позиція загрозою для його подальшої дипломатичної кар'єри, Андрєєв зазначив: «Природно, я ставлю себе в положення, в якому продовжувати мою роботу тут не є можливим . Я йду. Час (звільнення – Ред.) визначить моє керівництво, звичайно. І тут постають чисто практичні завдання – здачі та передачі справ наступному керівнику консульської установи. Але принципове рішення ухвалено. Це моє рішення. Я, безумовно, залишаюся при своїй думці».

Читайте також: Генконсулів Росії в Україні дратують "єрундові" журналісти, кримські татари і українська мова

Нагадаємо, у Сімферополі 17 травня зі скандалом відбулася прем’єра фільму «Хайтарма» , який вперше показав трагічну історію масової депортації кримських татар 1944 року. За дві години до показу фільму дев’ятьом ветеранам війни і товаришам по службі героя фільму, льотчика Аметхана Султана, генкнсул РФ в Криму наполегливо радив не відвідувати показ фільму. Зокрема, пояснив, що офіційно прийнятий факт наказу Сталіна про силове вивезення з Криму кримських татар наприкінці Другої світової війни суперечить історичній правді.

Згодом Андрєєв  заявив: "Я щось нове зараз сказав? Мені не потрібні ваші поради. Все, що я сказав, це абсолютно офіційно. Запишіть і прокручуйте будь-якому кримському татарину. Моє слово і слово Росії мають лунати, повинно бути відомо, зокрема й моє інтерв'ю, для того, щоб правда про Велику Вітчизняну війну лунала... Це саме тематика зради".

Перший заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав владу заявити про небажаність перебування Андрєєва на території України у зв'язку з його висловлюваннями.

Російське МЗС визнало некоректними висловлювання Андрєєва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.