«Вчорашня акція по захопленню міністерства соціальної політики шахтарями-інвалідами свідчить, що люди готові діяти і розуміють, що лише тих, хто буде діяти влада готова почути», – сказав він.
На його думку, будь-які інші форми донесення до влади свого незадоволення її політикою, не є дієвими. «Ніякі петиції, підписи, навіть найкращі ініціативи 1-го грудня, на жаль, почуті не будуть. Влада це раз за разом демонструє, починаючи від Податкового Майдану», – вважає Дикань.
У той же час він виключив імовірність «лівійського сценарію» в Україні. Мовляв, для масового силового опору владі немає жодних передумов. «У найближчому майбутньому такого не проглядається», – сказав він.
Відповідаючи на питання, чи можливі перед парламентськими виборами масові акції протесту, на яких могли б зібралися 100 тис. громадян, експерт відповів ствердно.
«Перед виборами можливо все. Якщо апроксимувати (наближувати – ред.) динаміку подій, то так, можливі масові протести. Але багато що залежатиме від дій влади», – заявив політичний експерт і додав, що особливо, якщо опозиція зіштовхнеться з тим, що записано на «плівках Забзалюка».
На думку політичного експерта, протести, які почнуться перед виборами можуть продовжуватися і після голосування. Якщо, наприклад, відбудуться масові фальсифікації. Дикань вважає, що у цьому випадку для людей не буде потрібен лідер.
«І неважливо, чи є тут лідер опозиції, чи немає його. Це не суттєво. Події в Росії показують, що як не буде одного лідера, буде колективний. Парламентські вибори – це ж не президентські. Ображених може бути надто багато. Це сьогодні здається, що у Партії регіонів є спільники. Але на виборах друзів немає, усі суперники», – додав він.
Нагадаємо, за даними соціологічного дослідження, проведеного КМІС, Україна досягла найвищого рівня протестних настроїв за роки Незалежності. У грудні 2011 років 52 % опитаних Центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова заявили, що у разі погіршення умов життя готові вийти на вулицю з протестом.