НОВИНИ

Євген Сверстюк заспокоює, що нинішня влада «тимчасово зверху»

Сьогоднішня влада тимчасова і не представляє народу. Про це заявив відомий громадський діяч, колишній дисидент та політв’язень Євген Сверстюк на прес-конференції з нагоди створення ініціативної групи «Першого грудня», повідомила прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

За його словами, в Україні, на відміну від Європи, в ХХ столітті народ і влада не формували єдину державу, а були постійно розділені.

«Влада була завжди проти народу. І в 29-му, і в 33-му, і в час війни, і після. Власне кажучи, народ з’явився на арені 1 грудня 1991 року. Народ, який протягом століття жив в умовах диктатури, заявив про себе. Звідси й ініціатива «Першого грудня», – підкреслив Сверстюк.

Він також заявив:

«Сьогодні ми повинні твердо усвідомити: народ хоче мати голос. І хоче, щоб той голос почули у світі, коли говорять про Україну, щоб світ говорив про народ, а не тих людей, які зараз зверху. Тимчасово зверху».

«Якщо вам здається, що це безповоротно, що корозія і корупція розтлила цілий народ, - це неправда. В нас не чума, і ми прекрасно розуміємо, що нас більшість, порівняно з тими людьми, які просто захмеліли і одуріли від «прихватизації». Нас більшість, просто нашого голосу ще не чути. Але ми цілком ясно всі усвідомлюємо, що далі так тривати не може. Цю недугу треба лікувати. Зголошуйтеся, лікарі!» - закликав Сверстюк.

Він підкреслив, що справи в країні налагодяться, коли люди повернуться до закону і правди.

Зокрема, створена в 20-ту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої увійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, Семен Глузман, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.