За словами Фесенка, повідомлення заступника голови Народної партії Сергія Гриневецького про наміри Литвина відновити партію свідчить про те, що вона перебуває у глибокій кризі.
«На мій погляд, особливих перспектив у цієї партії немає. Вона ще декілька років тому опинилися на узбіччі, на маргінесі політичних процесів України. Впали рейтинги і очевидно, що партія не зможе сама подолати виборчий бар’єр, тому ключові фігури партії (Литвин і Гриневецький) пішли по округах, а інші – за партійним списком Партії регіонів. Це було напівоб’єднання. На повноцінне Литвин не наважився», – відзначив Фесенко, припустивши, що, можливо, керівник партії керувався тим, що «політика – мінлива і ситуація може змінитися, зокрема після президентських виборів».
Нині ж, як зауважує політолог, у партії Литвина виникли фінансові проблеми.
«Головна проблема – це відсутність фінансування і чіткої перспективи. На мій погляд, партія в найближчій перспективі немає серйозних шансів підняти рейтинг. Я не бачу чинників. Партія провалилася в нинішнє протистояння між владою і опозицією. Розраховувати, що може стати "третьою силою", – шансів нема. Зараз дуже контрастна українська політика. А Литвина і Гриневецького сприймаються, як союзників влади. А тому ні про яку автономію не йдеться», – зазначив Фесенко.
Щодо можливості тепер об’єднатися з Партією регіонів, то Фесенко вважає, що це запізно.
«Шанс на об’єднання з регіоналами вже втрачено. Треба було це робити до парламентських виборів, а після – навіщо об’єднуватися, що це дасть. Можливо й регіонали погодяться, але ціна питання буде вже зовсім інша, ніж раніше», – додав він.
Експерт припускає, що партію можуть продати або окремі бізнесмени погодяться спонсорувати її.
«Сама постановка питання – продати партію, це непряме визнання того, що зараз керівники партії сприймають її як валізу без ручки: і нести важко, і кинути не хочеться… Сумніваюся, що зараз буде багато бажаючих її купити. Втім, навіть у такому випалку, це не відродить партію. Вона просто залишиться, як і багато інших партій, таких як соціалісти, СДПУ (о), ПСПУ Вітренко, факторами української політичної історії. І боюсь, що майбутнього вже немає», – вважає політолог.
Нагадаємо, за словами заступника голови Народної партії, народного депутата від Партії регіонів Сергія Гриневецького, народний депутат Володимир Литвин вирішив відновити діяльність НП, яку він очолює з 2004 року. В керівництві партії розглядають три варіанти розвитку політичного проекту – від злиття з однією із провладних парламентських партій до саморозпуску. Самостійне продовження політичної діяльності, стверджують в НП, неможливе у зв'язку з відсутністю у партії фінансування.