НОВИНИ

Нова ідеологія «народників» Литвина: об’єднання з ПР, продаж партії олігарху чи її саморозпуск

Народний депутат Володимир Литвин вирішив відновити діяльність Народної партії (НП), яку він очолює з 2004 року. Про це розповів заступник голови НП, народний депутат від Партії регіонів Сергій Гриневецький.

В керівництві партії розглядають три варіанти розвитку політичного проекту – від злиття з однією із провладних парламентських партій до саморозпуску. Самостійне продовження політичної діяльності, стверджують в НП, неможливе у зв'язку з відсутністю у партії засобів, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Як повідомив Гриневецький, на нещодавньому засіданні політвиконкому Народної партії прийнято низку рішень, метою яких є відновлення її діяльності. Зокрема, керівництво закликало однопартійців взяти участь в оновленні ідеології партії, провести інвентаризацію партійних структур, відновити співпрацю з фракціями і групами НП у місцевих радах, а також «у вересні-жовтні провести XIII звітно-виборний з'їзд».

За його словами, на цей момент можливі три варіанти розвитку подій, які планується обговорити на з'їзді.

«Необхідно провести публічну дискусію серед партійців – що далі робити партії. Або ми з кимось об'єднуємося, або оголошуємо про саморозпуск, або приймаємо рішення про подальшу самостійну роботу, але при цьому в нинішніх умовах партії потрібен олігарх, якого б цікавила політична сила», – пояснив він.

Гриневецький уточнив, що об'єднання можливе тільки з провладною силою.

«За своєю суттю ми не можемо бути в опозиції», – наголосив він.

Крім того, політвиконком прийняв рішення «підготувати списки депутатів-перебіжчиків (у місцевих радах – Ред.) для розгляду питання про позбавлення їх депутатських мандатів».

«Ми розуміємо, що, відповідно до нинішнього законодавства, позбавити їх мандатів неможливо, але ми повинні публічно про це заявити і дати оцінку таким діям», – зазначив заступник Литвина.

На сьогодні в місцевих радах – понад 12 тис. депутатів, обраних від Народної партії. Більшість з них – близько 10 тис. – обрано до сільських, селищних рад та рад міст районного значення.

Представники регіональних партійних організацій НП чекають від з'їзду прийняття серйозних рішень.

«Перш за все ми очікуємо, що партія засудить тих депутатів-перебіжчиків, які перейшли в ПР. У партійних структурах сподіваються, що партія нарешті чітко сформулює свої програмні позиції», – заявив керівник секретаріату Вінницької обласної організації НП Ігор Коваленко.

«Мова йде не про реанімацію партії, а про відновлення діяльності: проблеми є, і ми про них заявили, але структури на місцях існують і продовжують працювати», – підкреслив голова Полтавської обласної партійної організації НП Костянтин Боровик.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.