Експерт: кадрову політику влади визначають внутрішні суперечки кланів

26 Червня 2012, 16:46

На його думку, винятком можуть стати лише так звані «проблемні» для влади регіони.

«Основних кадрових «зачисток» перед виборами не буде. Є така народна мудрість: «коней на переправі не міняють». І справді, зараз в той час, коли фактично Партія регіонів визначила, хто буде йти по мажоритарних округах і відбувається формування основного бачення виборчих кампаній. І раптом влаштовувати кадрові зміни на місцях, – навряд чи це буде. Вийняток можуть становити лише «проблемні» регіони – де у Партії регіонів можуть бути серйозні проблеми із забезпеченням адміністративного ресурсу на виборах», – заявив Таран.

Серйозні кадрові зміни, на його думку, відбуваються зазвичай після виборів.

«Саме тоді очевидний результат: який представник президента в області зміг забезпечити адмінресурс. Залежно від цього, думаю, можливі локальні зміни, але це скоріше буде винятком», – додав він.

Очевидно, кадрові перестановки можна прогнозувати у центральних регіонах і частково західних, вважає Таран.

«У східних регіонах Партія регіонів особливо не переживає за результат, на відміну від, зокрема, центральних регіонів, де у партії існують дуже серйозні електоральні проблеми і їх дуже важливо вирішити на початку виборчої кампанії. До прикладу, представник президента у Львівській області вже стільки разів змінювався, що це – певний рекорд. Саме в цих областей і будуть кадрові зміни», – прогнозує політолог.

Водночас експерт зауважив, що кадрові зміни влади ніколи не супроводжуються поясненнями їх причин.

«Коли говорять, що хтось не виправдав довіри, то непогано було б дізнатися, на яких підставах – економічних, політичних тощо – прийняте відповідне рішення. Цього ніхто не пояснює. А тому велика проблема кадрових змін в тому, що вони не будуються на певних незрозумілих поясненнях. За останні два роки звільнення чи призначення губернатора ніколи не супроводжувалось обґрунтуванням», – зазначив політолог.

На запитання, за яким принципом влада проводить кадрову політику, Таран відповів: «Я думаю, що це внутрішні кланові суперечності… Я думаю, що внутрішньо-політична боротьба – це основна причиною для кадрової політики».

Водночас щодо кадрових ротацій до виборів в уряді, політолог запевняє, що їх також не слід очікувати.

«Не треба забувати, що після виборів весь уряд йде у відставку, згідно з Конституцією. Залишилось кілька місяців, тому я не думаю, що це почнеться раніше», – підсумував він.

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради відбудуться 28 жовтня цього року.