Експерт: доля Тимошенко залежить від того, наскільки швидко в Україні зміниться влада

29 Серпня 2012, 12:03

Експерт назвав сьогоднішнє рішення Вищого спецсуду з розгляду кримінальних і цивільних справ, який залишив у силі вирок Тимошенко у «газовій» справі, «абсолютно очікуваним».

«Ніяких сюрпризів там і не могло бути. Тому тут особливо нічому дивуватись», – зазначив він.

«І до рішення, і після рішення ми розуміємо, що насамперед питання перебування у в’язниці Тимошенко було і є політичним. Відтак, рішення цього питання теж перебуває у сфері політики», – підкреслив Таран.

За його словами, «значною мірою доля Тимошенко залежатиме від того, наскільки швидко у нас зміниться влада».

«Якщо влада зміниться швидко, а швидко вона може змінитися лише у 2015 році, то тоді Тимошенко вийде на свободу раніше (ніж 2016-го)», – зазначив політолог.

При цьому він заявив, що не варто виключати «серйозних катаклізмів всередині України, пов’язаних насамперед з тим, що в Україні не відбувається жодних економічних реформ і дуже погіршується рейтинг влади». «Такі зміни можуть відбутися і раніше», – не виключає він.

Таран також зазначив, що теоретично можна говорити про наявність у влади плану «звільнення» Тимошенко після парламентських виборів, але практично тоді вже починаються президентські вибори. «Тому я не думаю, що отак просто, без тиску, без санкцій, влада буде змінювати рішення», – вважає він.

«Інтрига полягає навіть не в тому, чи будуть введені санкції. Інтрига полягає в тому, коли. Думаю, що рішення, прийняте сьогодні, буде ще одним каменем на шальку того, щоб ці санкції відбулися швидше», – додав Таран.

За словами експерта, серйозний сигнал українській владі найближчим часом дасть Європейський суд з прав людини, який розглядає скаргу Тимошенко на арешт у ведення «газової» справи. Це рішення, на думку Тарана, достатньо прогнозоване. При цьому, на його думку, влада намагатиметься «частково виконати рішення Євросуду».

«Саме тому захисники Тимошенко ставлять одразу питання про те, що їй не потрібна матеріальна компенсація. Тому що захисники чудово розуміють, що влада може саме цю частину задовольнити, а іншу – ні. Так би мовити частково виконати рішення суду», – зазначив експерт.

«Важливо дочекатися наступного рішення (Євросуду – Ред.), вже безпосередньо по самому вироку. Воно буде ставити владу у дуже незручну ситуацію», – додав Таран.

Нагадаємо, 23 грудня 2011 року Апеляційний суд Києва підтвердив законність рішення Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 року, яким Тимошенко було засуджено до 7 років позбавлення волі за перевищення влади під час укладення газових контрактів з Росією.

Сьогодні Вищий спецсуд з цивільних та кримінальних справне задовольнив касаційну скаргу Тимошенко, визнавши законнимїї вирок у «газовій» справі.

Тимошенко була арештована 5 серпня 2011 року. Відбування 7-річного ув’язнення рахується з дня арешту Тимошенко.