НОВИНИ

Вищий спецсуд залишив чинним вирок Тимошенко

Вищий спеціалізований суд з цивільних та кримінальних справ визнав законним вирок екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко у так званій газовій справі.

Таким чином суд відмовив захисту екс-прем’єра у задоволенні скарги, в якій вони просили визнати рішення Печерського районного суду та Апеляційного суду Києва незаконними, а справу закрити за відсутності в діях Тимошенко складу злочину. 

Колегія суддів прийшла до висновку, що викладені в касації доводи невинності Тимошенко є безпідставними, а її провина в здійсненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 365 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу, доведена Печерським райсудом Києва й підтверджена Апеляційним судом Києва.

На думку суду, призначене Тимошенко покарання відповідає ступеню тяжкості скоєного нею злочину.

Також суд залишив у чинності рішення судів першої й апеляційної інстанції з цивільного позову Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" про стягнення з Тимошенко 1,5 млрд гривень збитків на користь компанії, які вона понесла в результаті підписання газових контрактів з Росією.

У той же час суд задовольнив інші касаційні скарги на постанови Печерського райсуду Києва, якими про неналежне виконання своїх повноважень захисниками Тимошенко Миколою Сірим, Сергієм Власенком й Миколою Титаренком була проінформована кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатур.

При цьому суд відхилив касації на постанови Печерського райсуду Києва про відсторонення від захисту інтересів Тимошенко Власенка й Титаренка.

Нагадаємо, Вищий цивільний і кримінальний суд 8 лютого відкрив провадження за касацією Тимошенко на її вирок.

23 грудня 2011 року Апеляційний суд Києва підтвердив законність рішення Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 року, яким Тимошенко було засуджено до 7 років позбавлення волі за перевищення влади під час укладення газових контрактів з Росією.

Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до Тимошенко, згідно з яким вона має відшкодувати збиток компанії понад 1,5 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.