Екс-міністра фінансів РФ дивує політика уряду України

23 Грудня 2013, 12:45

"В цілому я підтримую заходи з підтримки України, незважаючи на те, що вони дещо дорогуваті для Росії, ніж могли б бути. Частково ми перекриваємо цей недолік робку уряду України і наслідки цієї політичної кризи", – заявив Кудрін.

Він сподівається, що отримані Україною від Росії кошти "не будуть спрямовані на проїдання" .

"Виходить, що, судячи з заяв, ми не ставимо навіть умов ніяких. Треба уявляти з яких ресурсів будуть повертатися ці кошти. Якщо вони спрямовуватимуться на проїдання, то через два роки потрібен буде ще один транш" , – попередив Кудрін.

Він дивується різкою зміною курсу української влади в питанні відмови від підписання угоди про асоціацію з ЄС.

"Українська економіка стагнує ще довше, ніж наша. У цих умовах чотири роки Україна вела переговори про вступ до асоціації, і раптом за 1-2 тижні вирішила, що це неправильно", – нагадав екс-міністрів фінансів РФ.

"Тут повна відповідальність уряду, який мабуть або помилявся або ігнорував реальну економічну ситуацію. Припинення цих очікувань і призвело до протестів. Потрібна пауза для врегулювання процесів усередині країни", – сказав він.

Кудрін є ініціатором створення Фонду національного добробуту РФ, з якого і були виділені гроші Україні.

Фонд – це пенсійні резерви на випадок зниження цін на нафту

Як повідомлялось, перший віце-прем'єр-міністр РФ Ігорь Шувалов заявив, що Росія може вимагати повернення позики у $15 млрд від уряду України в будь-який момент, оскільки надання цих коштів оформлене за найжорсткішими юридичними процедурами.

Нагадаємо, 17 грудня в Москві під керівництвом президентів Владіміра Путіна і Віктора Януковича відбулося засідання російсько-української міждержавної комісії. У результаті був підписаний пакет з 14 документів. Зокрема, російський Газпром і Нафтогаз України підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів. Доповнення передбачають, що Газпром щоквартально переглядатиме ціну на газ для України.

Російський уряд також розмістить частину свого Фонду національного добробуту в розмірі $ 15 млрд. у цінних паперах українського уряду.

Що тепер повинен Київ Путіну в обмін – сторони не повідомили.

Читайте також: Між стабільністю та інстинктом самозбереження. Янукович пішов назустріч проросійському лобі