Екс-диктатор Аргентини зізнався у вбивстві 8 тисяч “ворогів режиму”

16 Квітня 2012, 03:19

Екс-генерал визнав, що під час його правління в період 1976-1983 рр. збройні сили країни вбили 8 тис. осіб. За його словами, тіла убитих ховалися або знищувалися, щоб уникнути протестів як всередині Аргентини, так і за її межами.

"Ми повинні були усунути велику кількість людей", – сказав Відела в інтерв'ю аргентинським ЗМІ. Перші списки осіб, що підлягають арешту, були складені ще за два місяці до військового державного перевороту, в нього були включені підприємці, профспілкові діячі, політики та професори. Остаточна доля заарештованих опозиціонерів вирішувалася на робочій групі під керівництвом самого диктатора.

Генерал і головнокомандуючий сухопутними військами Відела став Президентом Аргентини в березні 1976 року в результаті перевороту, коли була повалена президент Ісабель Перон, вдова попереднього президента Хуана Перона. За різними оцінками, в роки правління військової хунти пропало без вісті від 8 тис. 960 (офіційна статистика хунти) до 30 тис. осіб (оцінки правозахисних організацій). "Ескадрони смерті" ночами викрадали дисидентів або людей, підозрюваних в опозиційній діяльності, потім їх катували і вбивали. Ворогами диктаторського режиму вважалися як ліві, так і праві консерватори.

У 1985 році аргентинський суд засудив Віделу до довічного ув'язнення за порушення прав людини в роки його правління, проте в 1990 році президент Аргентини Карлос Менем помилував екс-диктатора. У вересні 2006 року помилування  було оголошено неконституційним і скасовано. 30 жовтня 2008 року  Відела був знову арештований і відправлений у військову в'язницю. У грудні 2010 року  аргентинський суд удруге засудив Віделу до довічного ув'язнення за обвинуваченням в організації вбивства 31 політичного ув'язненого.

Як повідомлялось, в квітні 2010 року  військового диктатора Аргентини Рейнальдо Біньйоне було засуджено на 25 років ув’язнення за звинуваченнями в порушеннях прав людини під час командування базою Кампо-Майо. Іще п’ятеро колишніх офіцерів, причетних до злочинів Біньйоне,  отримали вироки від 17 до 25 років.