Директор Польського Інституту про Східну Галичину: Небагато поляків захоче змінювати наявні кордони

31 Липня 2015, 13:29

Директор Польського Інституту в Києві Ева Фіґель розповіла в інтерв’ю «Тижню» про те, чи є нині серед поляків дискурс повернення Східної Галичини.

«Ностальгія за втраченими землями в поляків стосується не суто Львова чи інших галицьких теренів України. У Гданську чи Вроцлаві мешкає багато тих, хто туди переселився з литовського Вільнюса і прилеглих районів. Для них Вільно, Львів, інші міста – бáтьківщина. Для їхніх дітей, народжених у Польщі, такого сильного сентименту за згаданими місцями немає. Небагато людей захоче змінювати кордони, які є», – пояснила вона.

За словами Фіґель, усі добре розуміють, що загарбання території означає війну.

«У Центрально-Східній Європі будь-яка маленька зміна такого штибу тягне за собою лавину інших. Що це значить, коли хтось надумав повернути собі якісь території, дуже добре видно на прикладі анексованого нині Криму. Європа після Ялтинської конференції сильно поділена кордонами, але мені здається, що всі дійшли спільного знаменника: із цим треба погодитися», – зазнала директор.

Біографічна нота:

Ева Фіґель – директор Польського Інституту у Києві, радник-посланник Посольства Республіки Польща в Україні. Закінчила історичний факультет Гданського університету. У 1988–1989 роках займалась виданням підпільного часопису «Солідарність Гданського регіону», за що її було заарештовано. Професійну діяльність розпочала в Музеї міста Гданська. Від 1994 року співробітник Посольства Республіки Польща в Україні. Із 2012-го була директором Східного департаменту МЗС своєї держави.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".

Позначки: