Зікора Антон журналіст

Духовне зростання

11 Липня 2008, 00:00

 

 
 
 
 
 
Більшість наших громадян дивуються, коли чують пісні з репертуару радіо «Шансон». І дійсно, від деяких «шедеврів» просто волосся на голові встає дибки й довго ще залишається в такому стані: «А у кафе «Мєтєліца» два мужика мєтєлятся. І пиль туманом стєлєтся, аж не відать нічьо. Доносіт вєтєр музику і запах шашличка. В столпотворєньї уліца, народ глядіт, любуєтся. І просіт, хоть і жмурітся, давай, давай єщьо». Особливий подив викликає, коли «Шансон» слухають водії таксі. Річ навіть не в тім, що вони вмикають улюблену радіостанцію на повну гучність, дивує інше: як може звичайний шофер долучатися до кримінального простору з таким фанатизмом.
 
Відповіді на ці запитання знайдуться в індуїзмі з його вченням про кастовість. У самій Індії налічується декілька тисяч каст, але, відверто кажучи, їх всього чотири: шудри, вайш’ї, кшатрії та браміни. То ось, шофери, як правило, типові представники касти вайш’їв. До вайш’їв належать ремісники, дрібні торговці та – дрібні ж – землевласники. Основна їхня місія – власне розмноження, утвердження матеріального світу на землі. Головні риси: економність і хитрість.
 
Але є закон, згідно з яким у світі здійснюється перехід від нижчого до вищого. В нашій ситуації це означає, що всі вайш’ї, які пройшли шлях численних народжень і смертей, із часом утілюються у вищій іпостасі. Наступна за вайш’ї каста – кшатрії, воїни. Життєве завдання кшатріїв – навчитися не боятися смерті. Для кшатрія головне – виконаний обов’язок, у мирний час справжні воїни, зазвичай, стають великими бізнесменами та керівниками.
 
Тепер повернемося до радіо «Шансон». Музика, яку крутить ця станція, розрахована на людей, пов’язаних із криміналітетом, тобто на кшатріїв. Крадії та вбивці, як це не парадоксально, прирівнюються до воїнів. Тому пісні Міхаіла Круґа й інших «приблатньонних» персонажів також підносять душу вайш’ї, як, наприклад, кшатрія підносить музика Моцарта чи Баха. І не дарма в кінці згаданої мною пісні в кафе «Мєтєліца» вже «мєтєлятся» не два, а сто мужиків. Всі стали кшатріями, ступивши на стежку війни, щоб навчитися не боятися смерті.
Позначки: