Допінговий скандал: золоту медаль Олімпіади-2012, відібрану в росіянина, вручили австралійцю

17 Червня 2016, 11:15

Австралієць Джаред Таллент отримав золоту медаль Олімпіади 2012 року, що проходила в Лондоні, замість росіянина Сергія Кірдяпкіна, якого на початку року було позбавлено нагороди за використання допінгу. Про це повідомляє News.com.

«Я вважаю, що команди Росії з легкої атлетики не повинно бути на Іграх у Ріо, її присутність там підірве довіру до Ігор. Сподіваюся, що вони (IAAF – Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій) приймуть правильне рішення», – висловив Джаред Таллент надію на те, що російську команду з легкої атлетики не допустять до участі в Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро.

Незважаючи на сильний дощ, понад 500 людей були присутніми на офіційній церемонії вручення олімпійської медалі Джареду Талленту біля будівлі Казначейства в Мельбурні, яку він отримав з рук віце-президента МОК Джона Коутса. Окрім заслуженої спортивної нагороди, чемпіон також отримав орден Австралії від генерал-губернатора Пітера Косгроува.

Як повідомлялося, Сергій Кірдяпкін був позбавлений золотої медалі Ігор-2012 зі спортивної ходьби на дистанцію 50 км рішенням Спортивного арбітражного суду (CAS) в Лозанні. Попередньо Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) оголосило про дискваліфікацію на різні терміни та про анулювання результатів за період з 2009 по 2012 рік за допінг російських олімпійських чемпіонів зі спортивної ходьби Ольги Каніськіної, Сергія Кірдяпкіна, Валерія Борчина, чемпіона світу Сергія Бакуліна, срібного призера чемпіонату світу Володимира Канайкіна.

Читайте також: Шістьох атлетів з РФ позбавлено олімпійських та інших світових нагород за вживання допінгу

У суботу вранці відбудеться зустріч IAAF, під час якої буде прийняте рішення, чи слід виключити Росію з Олімпійських ігор у Ріо через побоювання стосовно широкого розповсюдження допінгу.

Нагадаємо, Рада Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) визнала національні антидопінгові агентства шести країн, зокрема Росії та України, такими що не відповідають кодексу організації.