НОВИНИ

В українського легкоатлета відібрали олімпійське "золото"

Міжнародний олімпійський комітет офіційно заявив, що в допінг-пробі українця Юрія Білонога у 2004 році знайдені заборонені препарати.

У зв'язку з цим МОК дискваліфікував спортсмена і позбавив його золотої медалі Олімпійських ігор в Афінах, повідомляє Reuters.

Також дискваліфіковані ще три спортсмени. Росіянка Світлана Кривелєва (штовхання ядра) позбавлена бронзи, білорус Іван Тихон (метання молота) залишився без срібла, а його співвітчизниця Ірина Ятченко (метання диска) позбавлена бронзи.

Нагадаємо, допінгові проби крові, взяті у період проведення Олімпійських ігор, мають зберігатися протягом восьми років, після чого їх знищують

МОК не поспішав з проведенням експертизи протягом усіх 8 років. І тільки після повідомлень німецьких журналістів телеканалу ARD і медіакомпанії Deutsche Welle, майже останньої миті, їх знову перевірили.

Загалом було взято 3,700 проб, з них цього літа додатково перевірили 110, незважаючи на те, що Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) рекомендувало дослідити втричі більше матеріалу. Причому, зі 110 було виявлено мінімум п’ять "позитивних" випадків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.