Додон повернувся в Молдову з Москви

2 Лютого 2019, 13:20

Президент Молдови Ігор Додон увечері 1 лютого повернувся в Молдову з Москви. Додон збирався відлетіти з Росії 31 січня, але не зміг, оскільки Кишинів перестав здійснювати рейси через негоду. Як підтвердив президент у своєму Facebook, через погану погоду і густий туман йому довелося летіти додому на літаку, "наданому керівництвом Росії".

 

Додон поспішав повернутися на святкування 660-річчя молдовської державності і щоб почати серію поїздок по різних районах країни для "спілкування з громадянами" перед парламентськими виборами.

 

На брифінгу, організованому ввечері 1 лютого в аеропорту Кишинева, Додон розповів, що дістався додому на "літаку, наданому керівництвом Росії".

 

Поїздка на спецлітаку, за його словами, не коштувала молдовському держбюджету ні лея: нібито всі витрати взяла на себе російська сторона. Президент назвав це "красивим жестом".

 

Як пише Deschide, Додон повернувся до Кишинева на літаку компанії "Газпром". Він повинен був приземлитися о 20:18, однак не отримав дозвіл на посадку через сильний туман. Літак кружляв над столицею, після чого таки сів. На борту, крім Додона, перебувала перша леді, башкан Гагаузії Ірина Влах, радники і члени делегації президента.

 

Делегація прилетіла на літаку Sukhoi Superjet 100 компанії "Газпром авіа", йдеться у повідомленні.

 

Раніше місія ОБСЄ в Молдові повідомила, що російські військові провели несанкціоновані навчання у Зоні безпеки у Придністров'ї, зокрема форсування річки 14 і 15 серпня. Так, місія ОБСЄ надіслала своїх працівників у Зону безпеки 14 і 15 серпня, однак команді завадили провести моніторинг навчань.

 

Нагадаємо, 22 червня Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію про виведення російських військ з території Молдови. 

 

Згодом президент Молдови Ігор Додон заявив, що голосування в Генасамблеї ООН щодо Придністров’я стало черговим "антиросійським демаршем" уряду. 

 

Раніше міністр оборони України Степан Полторак заявив, що російські війська, які перебувають на території Придністров’я, є загрозою і для України, і для Молдови.