Доброволець АТО Церцвадзе попросив політичного притулку в Україні

1 Лютого 2017, 09:50

Затриманий в Україні за запитом Росії грузинський боєць антитерористичної операції Гія Церцвадзе звернувся до української влади з проханням надати йому та його родині політичний притулок. Про це заявив сам Церцвадзе під час прямого ввімкнення з Києва грузинському телеканалу «Руставі 2».

«Мене пропустили через КПП тбіліського аеропорту, щоб заарештувати в Києві і передати Російській Федерації. Це означає, що тепер я не можу повернутися до Грузії, оскільки там можливе моє викрадення і переправлення до Росії. Тому я і звернувся до української влади з проханням надати політичний притулок», – сказав Церцвадзе.

Він зазначив, що просить притулку собі та членам своєї родини, оскільки в Грузії на них уже чинять психологічний тиск.

Нагадаємо, 15 січня Церцвадзе затримали в київському аеропорту «Жуляни», коли той повертався з Грузії до України, оскільки він знаходився в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу з боку Росії. ​Його адвокат Ксенія Проконова повідомила, що Солом'янський районний суд Києва заарештував Церцвадзе на 40 діб.

У прокуратурі Києва повідомили, що перевіряють інформацію про його участь в АТО, якщо це підтвердиться, то пообіцяли відмовити у його видачі країні-агресору.

26 січня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Церцвадзе звільнили з Лук'янівського слідчого ізолятора в Києві. Із нього зняли тимчасовий арешт за рішенням прокуратури

Влада Грузії заявила, що робить все для того, щоб не допустити екстрадиції з України до Росії Церцвадзе. Голова комітету з оборони і безпеки ​Іраклій Сесіашвілі розповів, що Церцвадзе є не простим колишнім рядовим співробітником грузинських силових структур, а колишнім високопоставленим спецназівцем, носієм секретної інформації.