Доброчесність суддів нового Верховного суду України викликає сумніви – посольство США

31 Липня 2017, 11:05

У понеділок, 31 липня, у посольстві США в Україні заявили, що доброчесність багатьох суддів нового Верховного суду України викликає сумніви. Про це повідомило посольство на своїй сторінці у Twitter.

"Ряд сильних кандидатів потрапили до складу Верховного суду, але все ж добропорядність багатьох з них викликає сумніви. Вища рада правосуддя повинен окремо розглянути кожну кандидатуру", – йдеться у повідомленні.

Також у посольстві наголосили, що Вища рада правосуддя повинна окремо розглянути кожну кандидатуру.

 

Як повідомлялося, 28 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) оприлюднила переможців конкурсу на посаду суддів нового Верховного суду і за підсумками конкурсного відбору направить до Вищої ради правосуддя рекомендації по 120 кандидатам про призначення їх суддями відповідних касаційних судів у складі Верховного Суду – адміністративного, господарського , кримінального і цивільного, по 30 суддів в кожному з перерахованих судів.

Як повідомлялось, чинний голова Верховного суду Ярослав Романюк зняв свою кандидатуру з конкурсу до нового Верховного суду України. 

Конкурc розпочався 7 листопада 2016 року. 23 січня 2017 року НАБУ розпочало відбор суддів до Верховного Суду України. Відповідно до змін до Конституції в частині правосуддя, які набули чинності 30 вересня 2016 року, вищим судом України має стати створений заново Верховний Суд  у складі не більше, ніж 200 суддів. Натомість Вищий господарський, Вищий адміністративний та Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ — ліквідуються.