НОВИНИ

ВККСУ визначила переможців конкурсу до нового Верховного Суду

У Комісії затвердили рейтинг 320 кандидатів на посади суддів Верховного Суду, з яких 120 стали переможцями.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України 27 липня під час пленарного засідання затвердила рейтинг 320 кандидатів на посади суддів Верховного Суду, з яких 120 стали переможцями.

"Серед переможців конкурсу ми бачимо професорів та викладачів вищих навчальних закладів, суддю-добровольця, який боронив Донецький аеропорт, правозахисників з досвідом роботи в Європейському суді з прав людини, адвокатів, які отримали освіту в провідних міжнародних університетах. Сподіваюсь, що вже незабаром, вони стануть новими обличчями українського правосуддя", – зауважив голова ВККСУ Сергій Козьяков.

Зазначається, що під час оцінювання учасники конкурсу склали професійні та психологічні тести, пройшли перевірки Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції, Громадської ради доброчесності тощо. 

Всього для участі у конкурсі зареєструвалися 1436 особи, до конкурсу було допущено 653, з них 625 – до проходження кваліфікаційного оцінювання.

За результатами конкурсного добору ВККСУ надішле до Вищої ради правосуддя рекомендації про призначення 120 кандидатів суддями відповідних касаційних судів у складі Верховного Суду (адміністративного, господарського, кримінального та цивільного), по 30 суддів у кожному з перерахованих судів.

Як повідомлялось, чинний голова Верховного суду Ярослав Романюк зняв свою кандидатуру з конкурсу до нового Верховного суду України. 

Конкурc розпочався 7 листопада 2016 року. 23 січня 2017 року НАБУ розпочало відбор суддів до Верховного Суду України. Відповідно до змін до Конституції в частині правосуддя, які набули чинності 30 вересня 2016 року, вищим судом України має стати створений заново Верховний Суд  у складі не більше, ніж 200 суддів. Натомість Вищий господарський, Вищий адміністративний та Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ — ліквідуються.