Die Welt: Якщо Земля нагріється більш ніж на 1,5°С, ймовірним колапс багатьох екосистем

Світ
16 Червня 2021, 19:57

Взаємозв’язок захисту довкілля та охорони видів не може ігноруватись. Захищати щось одне без урахування особливостей іншого може призвести до гірших наслідків, ніж просто бездіяльність. До цього висновку нещодавно дійшли керівники Міжурядової групи експертів з питань змін клімату (IPCC) і Міжурядової науково-політичної платформи з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES).

 

 Читайте також: Волонтери знання

 

У статті німецького видання Die Welt, що опублікована у №24 Тижня, викладено суть спільної доповіді двох організацій, на якій вперше заговорили про взаємозв'язок клімату і видів. Дослідники дійшли висновку, що «перехід до сталішого, здоровішого і справедливішого світу може бути прискорений для всіх, лише якщо розглядати перше і друге як рішення однієї складної проблеми», стверджують у Die Welt . 

 

“Для захисників клімату вітряки — спосіб зменшити викиди вуглекислого газу (двоокису вуглецю, СО2) та важлива частина запланованого енергетичного переходу. Натомість в очах зоозахисників ці установки є причиною загибелі десятків тисяч птахів і кажанів щорічно, і це лише в Німеччині” – повідомляє видання.

 

Читайте також: Що буде з політикою після пандемії

 

Велику роль грає психологічний аспект у сповіщенні громадськості про проблеми екології. «Питання клімату людям, як правило, зрозуміліше», — пояснює у статті Йозеф Зеттеле з Центру екологічних досліджень Гельмгольца у Галле. Як стверджує еколог, тему спочатку «пов’язали з погодою, на це й робили ставку в комунікації». Якщо зміни клімату можуть відчути всі, то зменшення кількості видів в лісах – не така очевидна, каже Йозеф Зеттеле.

 

“Дослідники також висловлюються проти неправильного насаджування лісів. Висаджування непритаманних району дерев у місцях, де їх не повинно бути, справді може принести тимчасову користь клімату і лісу. Однак науковці вважають, що такі дерева витісняють місцеві флору і фауну та змінюють кругообіг води. Цим насадження перешкоджають адаптації життєвих середовищ до глобального потепління. Системи мають бути витривалими, інакше якоїсь миті повністю зруйнуються”, – пише видання.

 

Також видання дає коментар дослідниць із Технологічного інституту Карлсруе та Інституту Альфреда Веґенера в Бремергафені Альмут Арнет та Ганс-Отто Пьортнер. Вони називають таку співпрацю супершансом”, адже лише спільні зусилля збалансують вплив кожної дослідницької царини. Також йдеться про “марність” охорони видів без урахування кліматичних досліджень. Середовища проживання відіграють важливу роль, так як температура постійно підіймається.