Депутати ВР Криму призначили референдум щодо статусу автономії

Акценти
27 Лютого 2014, 18:09

За словами Сульнікової, за це проголосував 61 з 64 депутатів ВР Криму.

Референдум відбудеться 25 травня 2014 року. На нього буде винесено питання: "Автономна Республіка Крим має державну самостійність та входить до складу України на основі договорів і угод" (так чи ні).

Цією самою постановою президії кримського парламенту доручено розробити та затвердити порядок і організацію проведення референдуму.

Кримському парламенту доручено здійснити фінансування та матеріально-технічне забезпечення організації проведення референдуму.

Нагадаємо, президія Верховної Ради АРК сьогодні поширила заяву, в якій пропонує провести загальнокримський референдум з питання удосконалення статусу автономії та розширення її повноважень.

Згодом голова кримського парламенту Володимир Константинов заявив, що на позачерговому засіданні розглянуть два питання: про проведення всекримського референдуму 25 травня про розширення повноважень АРК та про економічну ситуацію у Криму та звіт уряду. Втім, поки засідання парламенту не відбулося.

Член Центральної виборчої комісії Юрій Донченко заявив, що юридичної бази для проведення референдуму у Криму немає. 

Як відомо, сьогодні близько 5-ої ранку близько 60 невідомих зі зброєю захопили приміщення Верховної Ради Криму й Ради міністрів АРК у Сімферополі. Працівників звідти вивели.

Бойовики, що захопили будівлі, назвали себе "самообороною російськомовних громадян". Жодних вимог вони не висувають. 

Генеральна прокуратура почала кримінальне провадження за статтею "теракт" за фактом захоплення в Криму будівель Верховної Ради Криму і Ради міністрів автономії.

Міністерство закордонних справ викликало Тимчасового повіреного РФ в Україні Андрія Воробйова, якому вручено ноту щодо невідкладного проведення двосторонніх консультацій між Україною і Росією.

92