НОВИНИ

Президія ВР Криму пропонує провести референдум

Президія Верховної Ради АРК вважає, що лише проведення загальнокримського референдуму з питання удосконалення статусу автономії та розширення її повноважень дозволить кримчанам самим визначити майбутнє автономії. Про це йдеться в заяві президії, повідомила прес-секретар Голови Верховної Ради АРК Оксана Корнійчук.

"Кримчани, в результаті неконституційного захоплення влади в Україні радикальними націоналістами за підтримки збройних бандформувань мир і спокій у Криму поставлено під загрозу. Вчорашнє зіткнення біля будівлі кримського парламенту, що призвело до кровопролиття та людських жертв - це результат розгулу політичного екстремізму і насильства, що охопив країну. Україна скочується до цілковитого хаосу, анархії та економічної катастрофи. У цих умовах Верховна Рада АРК як вищий представницький орган влади в АРК, спираючись на волевиявлення кримчан, які його обрали, приймає на себе всю відповідальність за долю Криму", - йдеться в заяві.

"Дотримуючись основоположних канонів демократії, Президія кримського парламенту вважає єдиним можливим шляхом виходу з ситуації, що склалася застосування принципів прямого народовладдя. Переконані, що тільки проведення загальнокримського референдуму з питання удосконалення статусу автономії та розширення її повноважень дозволить кримчанам самим без зовнішнього тиску і диктату визначити майбутнє автономії", - йдеться у зверненні.

Також Президія звернувся до депутатів Верховної Ради АРК незалежно від національності та політичної приналежності із закликом в ці важкі для Криму дні проявити готовність пожертвувати особистими амбіціями заради ухвалення доленосних для всіх мешканців півострова рішень.

«Настав час наповнити новим змістом фундаментальний принцип багатонаціонального кримського суспільства, накресленого на гербі автономії «Процвітання в єдності». Так переможемо!», - підкреслюється у зверненні.

Нагадаємо, сьогодні близько 5-ої ранку близько 60 невідомих зі зброєю захопили приміщення Верховної Ради Криму й Ради міністрів АРК у Сімферополі. Працівників звідти вивели.

Бойовики, що захопили будівлі, назвали себе "самообороною російськомовних громадян". Жодних вимог вони не висувають.  Вони також відмовились від переговорів з главю уряду АРК Анатолієм Могильовим та представниками російського консульства, заявивши, що не уповноважені вести переговори.

Тим часом повідомлялося, що до Сімферополя рухається колона БТРів. Прес-секретар кримського прем'єра Віолетта Лісіна повідомила, що БТРи належать Чорноморському флоту Російської Федерації. Згодом БТРи повернулися на російську базу.

В.о президента та спікер парламенту Олександр Турчинов на засіданні Верховної Ради заявив, що будь-які спроби захоплювати адміністративні будівлі в Україні буде розцінюватися як злочин проти української держави.

Генеральна прокуратура почала кримінальне провадження за статтею "теракт" за фактом захоплення в Криму будівель Верховної Ради Криму і Ради міністрів автономії.

Міністерство закордонних справ викликало Тимчасового повіреного РФ в Україні Андрія Воробйова, якому вручено ноту щодо невідкладного проведення двосторонніх консультацій між Україною і Росією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.