Зокрема, за проголосували 193 депутати з Партії регіонів, 31 депутат від КПУ та 20 позафракційних
«Батьківщина», УДАР та «Свобода» за законопроект не голосували.
Нагадаємо, 18 червня Верховна Рада провалила ратифікацію конвенції між Україною і Кіпром про уникнення подвійного оподаткування та. За ухвалення за основу і в цілому відповідного законопроекту проголосувало тільки 215 депутатів з 226 необхідних.
Кіпрську проблему неодноразово і безуспішно намагаються "вирішити" вже протягом багатьох років.
До цього моменту між Україною і Кіпром діяв договір, підписаний СРСР в 1982 році. У наступні роки Україна і Кіпр не могли домовитися, переговори про нові умови велися ще з 1997 року. Згідно з положеннями угоди між СРСР і Кіпром про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна, від оподаткування звільняються будь-які доходи, які виникають на території України або Кіпру, які перераховуються з однієї країни в іншу, за винятком деяких випадків оподаткування фізичних осіб та доходів постійних представництв.
Новий договір вдалося підписати восени минулого року, 8 листопада 2012-го, за участю президентів України та Кіпру. Документ замінить чинний з моменту вступу в силу після ратифікації парламентами обох країн. Планувалося, що ратифікація має відбутися протягом 2013 року, і новий договір набуде чинності з 1 січня 2014 року.
Читайте також: Антиофшорна профанація
Згідно з документом, замість чинних нульових ставок дивіденди українських підприємців будуть обкладатися за ставкою від 5% до 15%. Зокрема, 5% від загальної суми дивідендів сплачує фактичний власник, який володіє не менше 20% капіталу компанії або інвестував в придбання акцій чи інших прав компанії не менше 100 тисяч євро. У той же час дохід від акцій інших акціонерів оподатковується за ставкою 15%.
Крім того, замість нульових ставок почнуть діяти 10%-ний або 5%-ний податок на роялті, 2%-ний – на дохід від боргових вимог.
Доходи від відчуження нерухомості можуть оподатковуватися, відповідно до законодавства договірної сторони.
У свою чергу, прибуток від підприємницької діяльності оподатковується тільки в країні, в якій здійснюється така діяльність.
Про те, яке значення має ця для оптимізація оподаткування в Україні, свідчить хоча б те, що Кіпр стабільно є найбільшим "іноземним інвестором" у вітчизняну економіку: саме звідти номінально в Україну заходять "іноземні" гроші, які потім же і йдуть назад.