НОВИНИ

Україна та Кіпр підписали угоду про уникнення подвійного оподаткування

У рамках офіційного візиту президента Віктора Януковича до Республіки Кіпр відбулася церемонія підписання двосторонніх документів, зокрема була підписана міжурядова Конвенція про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Документ замінить чинну угоду між урядами Кіпру та колишнього СРСР від 29 жовтня 1982 року.

"Набуття чинності Конвенцією має збільшити надходження до державного бюджету України і зупинити неконтрольований відтік українського капіталу до Кіпру.  Зокрема, Конвенцією встановлюються ставки оподаткування дивідендів, процентів, роялті та відчуження майна (на відміну від сьогодні діючої Угоди, яка містить практично нульові ставки)", - повідомили в прес-службі.

Також  була підписана міжурядова угода про морське торговельне судноплавство, яка передбачає, що  суднам договірних сторін у портах і територіальних водах буде забезпечено таке ж ставлення, як і до своїх власних суден у частині нарахування портових зборів та податків, доступу до портів, користування послугами порту, завантаження й розвантаження вантажів, посадки та висадки пасажирів.

Міжурядова угода про повітряне сполучення  замінить Угоду між урядами України та  Кіпру про повітряне сполучення від 21 лютого.2000 року. "Угода дозволить збільшити кількість призначених авіапідприємств для експлуатації договірних ліній, вдосконалити порядок регулювання міжнародних польотів при експлуатації договірних ліній між Україною та Кіпром, перейти від процедури затвердження тарифів до процедури їх моніторингу, впровадити механізм інспектування авіапідприємств з метою оцінки відповідності стандартам Міжнародної організації цивільної авіації, надасть можливість авіапідприємствам укладати комерційні домовленості щодо здійснення перевезень із спільним використанням кодів тощо", - йдеться  у повідомленні.

Також були підписані міжурядові угода про співробітництво в галузі охорони здоров’я та медичної науки, меморандумом про взаєморозуміння у галузі сільського господарства, угода про співробітництво в галузі фізичної культури та спорту, меморандум про взаєморозуміння щодо інвестиційного співробітництва між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України і Кіпрським агентством зі сприяння інвестицій.

Також був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Донецьким національним технічним університетом  та Кіпрським інститутом сприятиме реалізації спільних дослідницьких проектів у сферах навколишнього середовища, енергетики, застосування високопродуктивних обчислювальних машин у фундаментальних і інженерних науках, сфері інформаційних технологій, археології і дослідженнях культурної спадщини. "Співробітництво передбачатиме обмін студентами, професорсько-викладацьким складом, дослідниками та іншими співробітниками, спільну організацію і проведення курсів, семінарів і симпозіумів, обмін інформацією, документацією, публікаціями та результатами досліджень", - відзначають у президента.

Як повідомлялось, в розпорядженні № 863 від 5 листопада Кабмін схвалив проект конвенції з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням та уповноважив міністра фінансів Юрія Колобова підписати конвенцію і протокол до неї.

Восени 2010 року уряди України й Кіпру поновили переговори про підготовку нової угоди про запобігання подвійному оподаткуванню.

У грудні 2010 року прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Кабінет Міністрів не має наміру в односторонньому порядку денонсувати угоду з Кіпром про запобігання подвійному оподаткуванню.

 Нагадаємо, 8-9 листопада президент Віктор Янукович відвідає Республіку Кіпр з офіційним візитом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.