Денис Казанський: Колишні «регіонали» йдуть на місцеві вибори кількома партіями-клонами

1 Жовтня 2015, 13:05

Партія регіонів як Змій Горинич – відрубали одну голову, а на її місці виросли відразу три. Замість розгромленої Партії регіонів у майбутніх місцевих виборах збираються брати участь три партії, нашпиговані колишніми соратниками Януковича: «Відродження», «Наш край» та Опозиційний блок. Про це пише журналіст Денис Казанський у черговому номері журналу «Тиждень».

За його словами, всі вони мають реальні шанси сформувати місцеву владу в окремих районах і містах.

«З одного боку, така роздробленість грає проти в минулому монолітних регіоналів. Нові партії топитимуть одна одну та відбиратимуть одна в одної голоси. З другого — лякає нехороша тенденція. Замість того щоб допомогти уламкам партії Януковича остаточно потонути, нинішнє керівництво та олігархи відверто йдуть на зближення з регіоналами й намагаються протягти частину їх у владу в обмін на лояльність», — пише Казанський.

Проте, зазначає він, тільки одна з трьох голів Змія справжня. Повноцінним наступником Партії регіонів може вважатися лише Опозиційний блок, що сформований людьми Ахметова, Фірташа та Льовочкіна і діє як самостійна сила. «Відродження» і «Наш край» — клони, приманки для електорату. Перший клон — реанімована Ігорем Коломойським політсила, яку колись створив Георгій Кірпа. Другий контролюється Адміністрацією президента Порошенка.

«Утім, це зовсім не означає, що фейкові регіонали не становлять для країни небезпеки. Чим можуть закінчитися ці ігри, пояснювати не потрібно. Звичайно, до певного часу такі партнери можуть бути слухняними маріонетками й покірно приймати в потрібний момент потрібні рішення, спущені згори. Але якщо раптом політична ситуація в країні зміниться, то можна не сумніватися, що патентовані політичні повії одразу ж перебіжать в інший табір і всадять ножа в спину вчорашнім друзям. Зраджувати регіонали вміють віртуозно, цього в них не відібрати», наголошує Казанський.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».