НОВИНИ

Богдан Буткевич: У Порошенка створили політичні клони опозиційних партій

Стратегія розмивання електоральної бази всіх опозиційних до Банкової сил в Адміністрації президента була взята до виконання навесні.

Усім реальним і потенційним конкурентам команда президента Петра Порошенка намагається протиставити аналогічний політичний «клон». Про це у своєму матеріалі пише журналіст «Тижня» Богдан Буткевич.

За його словами, стратегія розмивання електоральної бази всіх опозиційних до Банкової сил в Адміністрації президента під курируванням Віталія Ковальчука була взята до виконання навесні.

Так, нині «Радикальній партії» Олега Ляшка на Банковій протиставляють новостворену політичну силу «Партія простих людей», лідером якої є Сергій Каплін. Він проявляв велику активність у себе на батьківщині, на Полтавщині, постійно роблячи якісь екстравагантні кроки на кшталт виламування сокирою дверей у свого головного тамтешнього супротивника, багаторічного мера Полтави Мамая.

Наступним супротивником, до якого в Банкової дійшли руки, стала «Самопоміч» мера Львова Андрія Садового. На противагу йому була обрана людина, яку явно ніхто не запідозрив би у співпраці з владою, – теж львів’янин, відомий журналіст-розслідувальник та медіа-менеджер, колишній шеф-редактор телеканалу ZIK Дмитро Добродомов з проектом «Народний контроль».

Ще однією ціллю політтехнологів із Банкової став Опозиційний блок, що має до 20% рейтингу у східних областях. Задля розмивання його електорального поля АП вирішила піти на співпрацю з багатьма екс-регіоналами другого ешелону. Особливо з числа місцевих керівників на Півдні та Сході, які надто дискредитовані для того, щоб іти в інші проекти, але дуже хочуть зберегти свої місця. З цих кадрів була сформована нова політична сила «Наш край», котра, як і попередні проекти, швиденько завісила своїми бордами міста й селища.

Крім того, політтехнологи Порошенка прагнуть урахувати навіть тренд на майбутнє, намагаючись запустити власний проект лівого спрямування. У надрах АП вже підготовлений проект створення або реанімації політичної партії на основі так званого Блоку лівих сил, яким керує не хто інший, як екс-«політв’язень» Василь Волга. Той самий, якого посадили за досить хитким обвинуваченням у корупції 2011 року, за каденції Януковича.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.