Український тиждень № 39 (411) від 2 жовтня, 2015

Зміст номеру:
На ювілейній, 70-й, сесії Генеральної Асамблеї ООН цілком прогнозовано особливих дипломатичних сенсацій і сюрпризів не було. У найбільш очікуваних виступах теж.
Анна Корбут
Політика
Росія перемогла. Такий сумний висновок напрошувався напередодні виступу Владіміра Путіна на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Москва знову утвердилась як незамінний гравець, із яким Заходові доводиться рахуватися, звісно, на її умовах. Для досягнення своєї мети росіяни використали метод, знайомий будь-якому рекетирові: спочатку створи проблему (або дай їй змогу виникнути), запропонуй сприяння, а потім вистав свою ціну; погрози й маневри для відволікання уваги допоможуть виключити будь-які альтернативи.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Партія регіонів, якої ніби й не існує в актуальній українській політиці, йде на місцеві вибори кількома колонами
Денис Казанський
Політика
«Коли я сидів у тій прокуреній кімнаті, у мене склалося враження, що реальність була настільки гнучкою, що Просперо, які сиділи поруч, були здатні спроектувати на постсовєтську Росію будь-яку сутність, яку їм хотілося», — пригадує Померанцев у книжці «Нічого правдивого й усе можливо» один із мозкових штурмів на «Останкіно» 2000-х, де російські телепродюсери вирішували, як зобразять політику цього разу, на кого наїдуть і хто буде ворогом тижня.
Анна Корбут
Політика
У їхній унікальності чимало схожих рис. Ці два регіони до останнього часу становили разом третину промислового потенціалу країни, обидва були осередками дикого посткомуністичного бізнесу та кузнями кадрів включно з більшістю так званих олігархів і двома президентами, в обох спостерігаються серйозні проблеми — від структурних до екологічних. Тіль­­ки в одному точиться війна, а другий відстояв своє споконвічне право називатись Україною.
Юрій Макаров
Авторські колонки
На тлі зростання частки Придніпров’я в економіці України в самому краї відбуваються глибинні зміни, що мають зробити його життєздатнішим у сучасних реаліях
Олександр Крамар
Економіка
Чим пояснити різні електоральні симпатії в межах одного макрорегіону
Богдан Буткевич
Суспільство
Придніпров’я, попри модний там показовий патріотизм, залишається вотчиною регіоналів та олігархів
Станіслав Козлюк
Суспільство
Чому дніпропетровські програли донецьким і чи є шанси відігратися сьогодні
Денис Казанський
Політика
Тиждень розмовляв із лідером партії УКРОП Геннадієм Корбаном як із представником нової генерації дніпропетровських політиків, амбіції яких помітно виходять за межі «базового» регіону. Темами спілкування стали поразки дніпропетровського клану на початку 2000-х, можливий реванш регіоналів в області, дерадянізація, децентралізація та бізнес нинішнього кандидата в мери столиці.
Станіслав Козлюк
Політика
Тиждень поспілкувався з Олександром Білоусенком, народним депутатом ВРУ І скликання, який нині мешкає в Запоріжжі й знає чимало про тамтешні політичні та економічні зв’язки
Роман Малко
Суспільство
Радянізований і зрусифікований колись регіон повертає собі українське обличчя. Багатонаціональність лише сприяє цьому
Олег Репан
Суспільство
Сучасна дніпропетровська єврейська громада усвідомлює себе й діє як частина української політичної нації
Ганна Трегуб
Суспільство
Чим важливі Олександр Поль та його колекція для Придніпров’я
Ольга Ковалевська
Суспільство
Прем’єр-міністр робить різкий розворот від лівацької політики, партія — вслід за ним
The Economist
Світ
Успішна кар’єра в бізнесі – ще зовсім не гарантія компетентності політика
The Economist
Світ
Найглибша таємниця науки: що означає бути людиною
The Economist
Світ
Дві країни віддавна єднає спільна історія, а сьогодні ще й співпраця та дружба. Утім, чи справді це так і чи добре нас знає західний сусід?
Катерина Новікова
Культура
Дедалі очевиднішим стає той факт, що так звана блокада Криму є найгучнішою подією навколо півострова від часу анексії. Якщо в ній і є якийсь позитив, то він полягає насамперед у тому, що «приспане» та призабуте кримське питання повернулося в центр уваги суспільства. Про Крим дуже легко «призабути». Бо про нього дуже зручно «призабути».
Лесь Терен
Суспільство
Про реальне становище в лавах «збройних сил ДНР» можна судити з думок їхніх звичайних вояків. Кілька днів тому я спілкувався з колишнім сержантом окремої бригади військ самопроголошеної «республіки», який нещодавно покинув своє формування, прослуживши там рік. Знаю цього чоловіка ще змалку. Розмова відбувалася приватно, певна річ, без згадки про те, що озвучену інформацію опублікують у ЗМІ, тому діалог було злегка відредаговано й приведено до читабельного вигляду.
Станіслав Васін
Суспільство
Третій рік поспіль Франція безуспішно просуває в ООН задум добровільно відмовитися, для членів Ради Безпеки ООН, від застосування права вето, «коли йдеться про масові злочини». Самотність Олланда в цій утопічній ініціативі зворушлива, спротив Росії цілком передбачуваний, а радісні овації української влади, мабуть, замислені як імітація дипломатичної стратегії.
Алла Лазарева
Авторські колонки