Денис Казанський: 2016 рік буде для Донецька та Луганська важчим, ніж попередній

24 Грудня 2015, 14:08

Наступний рік за всіма ознаками буде для Донецька та Луганська ще важчим, ніж 2015-й. Негативні тенденції посиляться, тож, щоб зберегти свій вплив та свої володіння, ватажкам бойовиків доведеться будувати в себе справжній тоталітаризм північнокорейського зразка, окремі ознаки якого вже проглядаються на Донбасі сьогодні. Про це у своєму матеріалі для «Тижня» пише журналіст Денис Казанський.

За його словами, у Донецьку та Луганську ніхто вже не приховує, що захоплені бойовиками міста виживають лише завдяки російським грошам і фактично стали черговим тягарем на шиї російських платників податків. З огляду на важке економічне становище окупованих територій нинішній порядок, напевно, збережеться і 2016 року.

«Такий стан справ ставить Донецьк і Луганськ у цілковиту залежність від Росії, яка також переживає серйозні проблеми. Через кризу й санкції в Москви ось-ось вичерпаються гроші, і тоді нахлібники на кшталт Донбасу та Абхазії, вочевидь, у першу чергу будуть позбавлені підтримки. Якщо це станеться, на окуповані території може чекати гуманітарна катастрофа, привид якої вже нависав над захопленими районами восени 2014-го. Обвал цін на нафту та зубожіння російської казни роблять таку перспективу досить реальною», – пояснює Казанський і зазначає, що вижити за власні кошти підконтрольні бойовикам міста сьогодні просто не зможуть.

Також, за його словами, на тлі економічних проблем і політичної невизначеності тривають розбірки в середовищі бойовиків. Вбивство польового командира Павла Дрьомова та арешт козачого отамана Бондаря в Луганській області, розстріл «прокурора» Єнакієвого Арутюна Данеляна стали завершальними акордами кривавого 2015 року, який забрав життя багатьох впливових та авторитетних польових командирів сепаратистів, загиблих у міжусобній сутичці за владу.

«Але навряд чи на цьому зупиниться маховик насильства. У 2016-му ми, напевно, будемо свідками нових убивств. Подейкують, що незабаром куратори можуть взятися за Моторолу та Гіві, які занадто перекірливі та незалежні, тож можуть становити потенційну загрозу для Олександра Захарченка», – пише журналіст.

Крім того, прогнозує Казанський, залишатиметься напруженою й загальна кримінальна обстановка на окупованих територіях – безробіття та бідність у поєднанні з легкодоступністю зброї створюють прекрасний клімат для бандитизму й розбою.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».