Український тиждень № 51 (423) від 24 грудня, 2015

Зміст номеру:
Україна не є якоюсь супертехнологічною країною, але новітні засоби комунікації нам все ж не чужі. Усі сьогочасні тренди «варяться» в соцмережах, передовсім у Facebook. Так уже склалося, що саме там зустрічають­­ся якщо не людина з людиною, то акаунт з акаунтом: політика і громадського активіста, журналіста і міністра. І саме там народжуються меми, якими, здається, й розмовляє нині наше суспільство. Спробуємо поглянути на деякі з них із позиції їхньої ймовірної «живучості» в 2016-му.
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Новий рік 2014-й пам’ятаєте? А «Ще не вмерла Україна» в один голос потужністю півмільйона горлянок на майдані Незалежності? А те, про що тоді мріяли й за що піднімали келихи з шампанським? А неймовірне свято єднання, яке переживала країна, вірячи в себе, у свою силу та перемогу? Перемогу добра над злом…
Роман Малко
Авторські колонки
18 грудня Європейська комісія ухвалила «безвізовий звіт» щодо України, тобто із середини літа наші громадяни можуть дістати право вільно подорожувати країнами ЄС. Від 1 січня 2016 року набирає чинності зона вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. Про це, а також про перспективу виборів у окупованих частинах Донбасу, переговори в «нормандському форматі» й дипломатичні відносини з Росією Тиждень розмовляв із міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.
Анна Корбут
Політика
Напередодні ротації на посаді постійного представника України при ООН Тиждень поспілкувався з Юрієм Сергеєвим, який обіймав її з 2007-го і невдовзі повертається до Києва, про пріоритети України в ролі непостійного члена Радбезу протягом наступних двох років, механізми захисту прав людини на окупованих територіях та реформу Організації з огляду на нові безпекові виклики.
Анна Корбут
Політика
Навіть ідеальне перемир’я не спинить злиднів, криміналу й тоталітаризму на окупованому Донбасі
Денис Казанський
Суспільство
Завищені соціальні очікування й панування популізму в політиці супроводжуються усе помітнішим економічним відставанням України не лише від розвинених країн, а й від дедалі більшої кількості азійських та африканських
Олександр Крамар
Економіка
Щороку з України вивозять астрономічні суми капіталу. Чому та яким чином?
Любомир Шавалюк
Економіка
Уповноважена президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, член гуманітарної підгрупи в Мінській переговірній групі про обмін полоненими, амністію для бойовиків та українських політв’язнів у РФ.
Богдан Буткевич
Політика
Росія програла цю війну. Але чи виграла її Україна? Цю російсько-українську війну ми самі стали називати гібридною: ніби її нема, а люди гинуть. І нарешті стало очевидним: у нас не лише війна, а й політика, економіка та культура гібридні.
Юлія Олійник
Політика
Повторюю це без упину вже не один рік. Я, російськомовний росіянин (запевняю вас, без тіні неврозу із цього приводу), весь час пропоную вдавати, ніби Росії не існує.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Теперішнє ставлення більшості росіян до України є цілком передбачуваним, а це дає нам змогу правильно оцінити і своє, і російське майбутнє
Валерій Примост
Суспільство
Як формувалася школа російських зовнішньополітичних маніпуляцій
Ігор Лосєв
Історія
Війна змінює. Після фронту не всі вміють і можуть дати собі раду з тишею та миром. А ще з байдужістю обивателя й банальними житейськими негараздами. Тиждень зібрав історії вояків, які зуміли повернутися і не загубитися в мирному житті
Роман Малко, Станіслав Козлюк
Суспільство
У 1917 році Росія розпалась, але більшовики мали намір відновити імперію — тепер уже як плацдарм для створення «Зємшарной рєспублікі совєтов»
Станіслав Кульчицький
Історія
Тиждень обговорив із міністром охорони здоров’я Олександром Квіташвілі відносини МОЗ із профільним комітетом Верховної Ради, терміни запровадження клінічних протоколів і проблеми боротьби з фармацевтичною корупцією.
Тетяна Омельченко
Політика
Французи зустрічають Новий рік під незвичне шепотіння різдвяних дощів і з думками про терористичну загрозу
Алла Лазарева
Світ
У новий рік із новим політичним ландшафтом
Альваро Імбернон, Франсіско де Борха Ласерас
Світ
Від 2016-го німці чекають передусім продуманої політики інтеграції біженців, початку нової виборчої кампанії та перемоги на чемпіонаті з футболу Євро-2016
Віталій Рибак
Світ
Політичний розкол може зіпсувати свята багатьом польським родинам
Ванда Жешовська
Світ
Іран нечасто трапляється в лижних журналах, але незабаром усе може змінитися
The Economist
Світ
На пам’яті моїх читачів Німеччина завжди була країною із гротескним минулим та відчуттям провини в сьогоденні. Від дня заснування ФРН 1949 року німці всіх поколінь намагалися очиститися від злочинів нацистської епохи. Та історію не перекреслиш, принаймні так здавалося їм самим. Лідерство Німеччини полягало виключно у сплаті рахунків, а не в прийнятті рішень. Союзникам і сусідам натяку на «історичну відповідальність» було достатньо, щоб німці вивернули кишені й мовчали, коли їм щось не подобалося.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Компанія заробляє величезні статки й забезпечує своє майбутнє, скуповуючи дитинство
The Economist
Суспільство
Радниця з питань кіно Британської ради Крістін Бардслі розповіла Тижню про головні тренди сучасного британського художнього та документального кіно, проблеми, які сучасність ставить перед кінодистрибуцією.
Ганна Трегуб
Культура
Питання наявності/відсутності стратегії стало головним для політикуму й уряду України. Культура тут не виняток, а лише яскравий прояв проблеми
Олеся Островська-Люта
Культура
Про світогляд одного з конструкторів українського національно-визвольного руху
Тетяна Осташко
Історія
Добігає кінця рік. Хороша нагода усамітнитися в тиші, підсумувати, що залишив цей рік у долі та в серці. Серед іншого перечитую сторінки свого щоденника. Ті, котрими поділився з редакцією, і ті, що писав лише для себе.
Лесь Терен
Суспільство
Упродовж півтора року в окупації я вперше покинув зону АТО за пропускною системою, вимушено відбувши до Києва. Маршрут склав таким чином: із Донецька мав дістатися до Костянтинівки, звідки вже поїздом збирався доїхати до столиці.
Станіслав Васін
Суспільство
Нещодавно минуло 20 років від дня підписання Дейтонських угод, які поставили крапку в найкривавішому збройному конфлікті на теренах Європи після закінчення Другої світової.
Ярослав Пешек
Авторські колонки