Демократи заблокували в Сенаті США санкції проти Сирії через “шатдаун”

9 Січня 2019, 13:00

У Сенаті Сполучених Штатів Америки представники Демократичної партії заблокували нові санкції проти Сирії, заявивши, що не голосуватимуть за розгляд обмежувальних заходів, поки в країні триває "шатдаун". Про це повідомляє американське видання Bloomberg.

 

Зокрема, демократи повідомили про відмову підтримувати будь-яке законодавство, не пов'язане з відновленням роботи американського уряду, і голосування щодо Сирії стало демонстрацією єдності партії у даному питанні.

 

Зазначається, що за законопроект проголосували 56 сенаторів при необхідних 60 голосах. Так, санкції є частиною пакету законопроектів, які пов'язані з безпекою, поданих республіканцем Марко Рубіо і підтриманих лідером більшості в Сенаті Мітчем Макконнеллом.

 

Наголошується, що обмежувальні  заходи передбачають введення санкцій щодо організацій, які мають ділові відносини з урядом президента Сирії Башара Асада, таких як продаж нафтопродуктів або деталей літаків.

 

Нагадаємо, 8 січня віце-президент США Майк Пенс заявив, що юристи Білого дому розглядають законність введення надзвичайного стану в країні через "шатдаун".  За його словами,Трамп ще не вирішив, чи варто оголошувати надзвичайний стан через його вимогу щодо фінансування на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

 

Як повідомлялося, 5 січня лідери демократів, які мають більшість у Палаті представників, та урядовці адміністрації США не змогли домовитися про відновлення роботи уряду США у повному обсязі.

 

3 січня Палата представників Конгресу США схвалила законопроекти щодо фінансування низки американських державних органів федерального рівня, чия робота була частково призупинена.

 

Нагадаємо, 21 грудня Конгрес США не зміг досягнути згоди щодо окремих пунктів держбюджету та відвернути  "шатдаун". З 22 грудня велика кількість держустанов закрита, а їхні працівники відправлені у відпустку за власний рахунок.

 

23 листопада Білий дім дав дозвіл американським військам використовувати летальну зброю для захисту патрулів на кордоні з Мексикою.

 

Раніше окружний суддя в Сан-Франциско Джон Тігар тимчасово заблокував указ Трампа, який обмежує надання політичного притулку нелегальним мігрантам. 

 

Також повідомлялося, що операція проти мігрантів з Центральної Америки може обійтися США в 200 млн доларів.  До кінця 2018 року операція Трампа щодо розміщення на кордоні з Мексикою солдатів, включаючи вміст сил Національної гвардії, які дислоковані там ще з квітня, може обійтися більш ніж в 200 млн доларів.