Чотирьох президентів України об’єднує Шевченко, футбол і Майдан

VIP-хроніки
10 Грудня 2013, 14:51

Вперше чотири президенти України зібралися 25 лютого 2011 року – на річницю інавгурації Януковича. Янукович запросив своїх попередників на Банкову поговорити за чашкою чаю про сучасні виклики України.

Наступного разу президентів об’єднав футбольний клуб "Шахтар". Вже у травні 2011 року Ренат Ахметов запросив Януковича, Ющенка, Кучму та Кравчука на грандіозну вечірку на честь святкування 75-річчя футбольного клубу.

З легкої руки Ахметова це свято увійшло до десятки найдорожчих приватних вечірок на планеті за останні роки. Подивитись на складне лазерне та піротехнічне шоу, виступи Міли Йовович й Ріанни прийшли не тільки президенти, а й їхні родичі: зокрема дружина, донька й син Ющенка, а також сини Януковича.

Знову чотири лідери  зустрілись вже у листопаді – в День пам'яті жертв голодоморів.

Тоді Янукович, Кравчук, Кучма та Ющенко взяли участь у церемонії на території Національного музею "Меморіал пам’яті жертв голодоморів" у Києві. Пізніше чотири президенти взяли участь у церемонії вшанування пам’яті жертв тоталітаризму на території Національно-історичного меморіального заповідника "Биківнянські могили". 

День соборності та свободи України об’єднав президентів уже 2012-го року. Урочисті заходи відбулись у Національному палаці України розпочалися урочистості.

Згодом президентів знову зібрав футбол. На матч Україна-Швеція, який відбувся 11 червня на НСК «Олімпійський» у Києві, прийшли усі чотири президенти України. На  почесному місці VIP-трибуни «Олімпійського» перебував нинішній президент, а екс-президенти сиділи поруч.

Незадовго по тому очільники держави зібралися разом на засіданні першої Конституційної Асамблеї. Янукович під час виступу на першому засіданні Конституційної асамблеї не зміг пригадати, як звуть колишнього президента Віктора Ющенка.

"Я дуже вдячний Леоніду Макаровичу Кравчуку, першому президенту України, який взяв на себе цей тягар, це дуже важлива для нашої країни робота. Також вдячний президенту Кучмі Леоніду Даниловичу і президенту Ющенку …", – почав говорити Янукович, але зупинився і важко зітхнув. Після офіційних заходів президенти також коротко поспілкувалися.

Наступного разу президенти України зібралися у у листопаді вшанувати пам’ять жертв голодоморів в Україні, що відбулася на території Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів» у Києві.

Разом президенти поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку з нагоди 152-ї річниці від дня перепоховання Кобзаря в Україні. Церемонія проходила під виконання творів Шевченка капелою ім. Л.Ревуцького. 

11 вересня четвірка вболівала за українських футболістів у матчі «Україна-Англія» у компанії з мільярдерами і головними київськими чиновниками. Схоже, у президентів був дрес-код – шарфики з логотипами Національної збірної.

Ось у листопаді матч "Україна-Франція", який запам’ятався тим, що Янукович застряг у стільці, зібрав тільки трьох гарантів. Ющенко визначну подію прогуляв: був у Франції і, за його словами, впливав на євроінтеграційний курс України.

Востаннє президенти зустрілися на круглому столі  для обговорення пропозицій громадськості щодо відновлення політичної стабільності в Україні. Під час зустрічі чинний президент звернув увагу на "велике накопичення людей" на Майдані. Щоправда, назвав їх своїми однодумцями.

Цікаво, коли шляхи гарантів перетнуться знову?