НОВИНИ

Жертв Голодоморів ушанували разом усі президенти України

Президент України Віктор Янукович взяв участь у церемонії вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, що відбулася на території Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів» у Києві. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Вперше в історії незалежної України вшанувати пам'ять жертв голодоморів зібралися всі президенти нашої держави: Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко.  

Участь у жалобних заходах також взяли Прем’єр-міністр Микола Азаров, голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов, члени уряду, представники дипломатичного корпусу та громадськості.

Глава держави встановив до скульптури «Гірка пам’ять дитинства» символічну композицію із зерном.

Віктор Янукович також поставив запалену лампадку до «Свічі пам’яті».

Учасники церемонії вшанували померлих від голоду хвилиною мовчання.

Також, президенти взяли участь у церемонії вшанування пам’яті жертв тоталітаризму у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили».

Усі четверо приїхали на церемонію в одному автомобілі і повернулись до Києва також разом.

Як повідомлялось, 26 листопада Віктор Янукович у своєму зверненні до народу у День пам'яті жертв голодоморів, заявив, що Україна «свято зберігаючи пам'ять про трагічні сторінки нашого минулого, упевнено рухається вперед, розбудовуючи громадянське суспільство на принципах захисту прав і свобод».

Нагадаємо, Окрім офіційних заходів, вшановують жертв Голодомору і громадські організації. Цьогорічний всеукраїнський громадський меморіальний захід присвячено, зокрема, вшануванню пам’яті дітей, вбитих і ненароджених внаслідок трагічних подій 32-33 років.

Також запланована скорботна хода, яка пройде від метро Арсенальна до Національного меморіалу пам’яті жертв Голодомору, і панахида.  

О 16:00 пройде загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українців запалять свічки біля Меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.

Крім того, Світовий конгрес українців організовує заходи у столицях 32 країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.