24 квітня світ вшановує жертв геноциду вірмен в Османській імперії в 1915-1916 роках. Тоді, за різними даними, було знищено до 1,5 млн осіб.
Масові вбивства та переслідування вірмен на початку ХХ століття визнали геноцидом понад 20 країн.
Офіційне визнання підтвердили Уругвай, Аргентина, Венесуела, Канада, Росія, Франція, Італія, Швейцарія, Швеція, Греція, Словаччина, Нідерланди, Бельгія, Ватикан, Ліван, Кіпр, Польща, Литва, Чилі, Німеччина, Австрія, Болівія, Чехія, Словенія, а також більшість штатів США.
Геноцид визнали також регіони та провінції низки країн.
Велика Британія, США (офіційне представництво) та Ізраїль під час опису подій того часу намагаються використовувати нейтральну термінологію.
Туреччина стверджує, що ніякого геноциду не було.
Серед міжнародних організацій геноцид вірмен визнали Рада Європи, Європарламент, Підкомісія ООН з попередження дискримінації і захисту меншин, Комісія ООН з військових злочинів, Всесвітня рада церков.
Верховна Рада України також ініціює визнання геноциду вірмен. 3 квітня у ВР зареєстрували відповідний законопроект.
Як відомо, 1915 року влада тодішньої Османської імперії розпочала масові арешти вірмен. За інформацією Вірменії, внаслідок подальших подій знищили до 1,5 млн людей. Разом з тим, офіційна Анкара пояснює таку кількість загиблих тим, що жертви «захворіли» під час «депортації».