НОВИНИ

Туреччина зажадала пояснень у посла Ватикану після заяви Папи Римського – ЗМІ

Раніше Папа заявив, що вбивство вірменів було першим геноцидом ХХ століття.

Посол Ватикану в Анкарі викликаний для надання пояснень в МЗС Туреччини у зв`язку з висловлюваннями Папи Римського, який назвав вбивство вірменів в Османській імперії ”геноцидом” і однією з трьох "великих нечуваних трагедій" XX століття.

Раніше сьогодні на початку меси, присвяченій 100-річчя геноциду вірмен, Папа Римський Франциск заявив, що у XX столітті людство пережило три ”великих нечуваних трагедій” - геноцид вірмен, нацизм і сталінізм.

Понтифік охарактеризував муки, перенесені на початку минулого століття вірменами, сирійськими католиками і православними, ассірійцями і греками, як ”перший геноцид ХХ століття”.

Як відомо, Туреччина категорично відмовляється визнавати події 1915 року геноцидом.

У квітні 1915 року влада тодішньої Османської імперії розпочала масові арешти вірменів, які жили на її території. За даними Вірменії, внаслідок подальших подій було знищено до 1,5 млн. вірменів. Туреччина  вважає таку кількість жертв значно завищеною і стверджує, що жодного геноциду вірменського народу не було.

В світі офіційно визнали геноцид Уругвай, Аргентина, Венесуела, Канада, Росія,Франція, Італія, Швейцарія, Швеція, Греція, Словаччина, Нідерланди, Бельгія, Ватикан, Ліван, Кіпр, Польща, Литва, Чилі та інші країни, в тому числі, більшість штатів США.

3 квітня у Верховній Раді зареєстрували законопроект про визнання геноциду вірмен.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.