НОВИНИ

Раді пропонують визнати геноцид вірмен

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про визнання масових знищень вірмен у 1915-1922 роках в Османській імперії геноцидом вірменського народу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив депутат від "Батьківщини", один з авторів документа Арсен Аваков.

Другий автор постанови – нардеп Вілєн Шатворян. Депутати пропонують встановити 24 квітня як День пам’яті жертв геноциду вірменського народу.

"Я українець. І я вірменин. В Україні живе приблизно 500 тисяч вірмен .... Всім українцям-вірменам вкрай важлива позиція їхньої держави щодо трагедії вірменського народу 1915-1922 років", - зазначив Аваков.

У проекті постанови наголошуэться, що питання геноциду є актуальним і для України.

"Український народ … не має залишатись осторонь цього питання. Для ... вірменської діаспори, що проживає в Україні, багатовікові культурно-історичні зв'язки, які сходять до епохи Київської Русі, тематика геноциду та питання його визнання залишаються проблемами виняткового значення", - зазначають автори документа.

Геноцид 1915-1922 років пропонується визнати на державному рівні "з метою засудження та попередження подібних злочинів у майбутньому, а також для вшанування пам’яті жертв зазначених трагічних подій".

Як відомо, підкомісія ООН з прав людини у 1987 році визнала геноцид вірмен в Османській імперії. Тоді ж Європарламент прийняв рішення щодо кваліфікації подій 1915-1922 років як геноциду вірменського народу.

Туреччина категорично заперечує проти використання терміну "геноцид" стосовно вбивства вірмен в Османській імперії в 1915 році.

За вірменським даними, під час масових депортацій вірмен зі Східної Анатолії були вбиті або померли від голоду півтора мільйона вірмен. Однак, за версією Анкари, під час подій 1915 року загинуло приблизно 300 тисяч вірмен.

В світі офіційно визнали геноцид Уругвай, Аргентина, Венесуела, Канада, Росія, Франція, Італія, Швейцарія, Швеція, Греція, Словаччина, Нідерланди, Бельгія, Ватикан, Ліван, Кіпр, Польща, Литва, Чилі та інші країни, в тому числі, більшість штатів США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.